rozšířené vyhledávání ...

OPVK

NAUČNÁ STEZKA PLASY
Před několika lety byla v Plasích vybudována studenty místního gymnázia naučná stezka, která je zajímavá po stránce přírodní i historické. Stezka se skládá z 9 informačních tabulí na trase dlouhé 3250 m.
Bylo třeba, aby žáci měli něco, s čím by mohli podle informačních tabulí sami pracovat. Proto jsem pro ně zpracovala pracovní sešit obsahující stručný popis jednotlivých tabulí a mapu trasy. Nejdůležitější částí pracovního sešitu jsou však dvoustránky věnované jednotlivým informačním tabulím. Pomocníkem žáků při putovaní trasou a řešením úkolů je mnich Kuba.
Na každé dvoustránce jsou otázky s třemi možnostmi výběru odpovědí k danému tématu, správnou odpověď děti vyhledají na příslušné informační tabuli. Pokud jsou s odpověďmi hotovy, mohou vyřešit zábavný úkol. Každá dvoustránka je zakončena odkazem na další zajímavé informace a místa v okolí.
Pracovní sešit byl již ověřen žáky prvního stupně a splnil do něj vkládané očekávání aktivnějšího zapojení žáků při projití naučné stezky.
                                                                                                                                                 Mgr. Hana Škopová