Navigace
Obsah
Budeme si zpívat, budeme si hrát - koncert pro I. stupeň základní školy
Budeme si zpívat, budeme si hrát
koncert pro I. stupeň základní školy
Dne 24. 5. se ZUŠ Plasy zařadila do celostátního happeningu základních uměleckých škol ve veřejném prostoru ZUŠ OPEN. Jedná se o nejrozsáhlejší akci v historii ČR, která upozorňuje na význam uměleckého vzdělávání. Jednu ze svých akcí věnovala umělecká škola také našim žákům I. stupně a dětem z mateřské školy. Touto akcí byl koncert, který se konal v zámeckém sále. Koncert zahájil pan ředitel Milan Kůsa, a potom již následovala série hudebních vystoupení. Jednotlivá čísla byla prokládána slovy paní učitelky Lehečkové, Čapkové a Kůsové.
Zazněly písně z různých zemí (Německa, Španělska, Irska), rozezvučely se různé nástroje, slyšeli jsme housle, kytary, flétny, bubny, saxofony, housle pozouny, kontrabas a klavír.
Děti si společně zazpívaly, hádaly melodie z filmů, odpovídaly na všetečné otázky, které jim pokládaly paní učitelky. Krásný koncert zakončil lidovými písněmi a tanci folklorní soubor Střelička.
Celý koncert doprovázely spokojené a usměvavé tváře všech posluchačů, kteří děkovali svým nadšeným potleskem.
Poslední aktualizace: 25. 5. 2018 0:00

