Srdíčkové dny - poděkování

Poděkování zde

Projekt - Vybudování odborné učebny na ZŠ Plasy II.

Odborná učebna

Aktuální informace k provozu škol od 13. 9. 2021

Pro školy

Přespolní běh

Okresní kolo v přespolním běhu 30. září 2021

Po dlouhé, více než roční, COVID pauze se v letošním roce pomalu vrací sportovní soutěže na základní školy. Hned na úvod školního roku se již tradičně v Plasích na Velké louce konalo okresní kolo soutěže v přespolním běhu. Základní škola Plasy do soutěže vyslala dvě pětičlenná družstva ve starší kategorii žákyň a žáků. Naše běžce z osmých a devátých tříd doplnil i jeden žák ze sedmé třídy.

V obtížné konkurenci 7 družstev z našeho okresu děvčata ze ZŠ Plasy obsadili vynikající třetí místo a odnesli si bronzové medaile. Jedná se o výrazné zlepšení oproti výsledku z posledních okresních závodů, kde obsadili místo páté. Nejrychlejší závodnicí z naší školy se stala Lucie Šimlová.

Ještě většího úspěchu pak dosáhlo družstvo chlapců. Po minulém pěkném 4. místě, na sobě mládenci příkladně zapracovali. Ani během domácí výuky nelenošili, a tak na závodech všem mohli ukázat, jak výborně jsou připraveni. Celou soutěž totiž vyhráli a odnesli si zlaté medaile! Po vynikajícím týmovém výkonu, kdy hoši při běhu výtečně spolupracovali, zaslouží obrovskou pochvalu. Především nejrychlejší hoch z naší školy Rostyslav Lutschenko, který ač teprve žák sedmé třídy, doběhl v konkurenci starších chlapců na druhém místě celkově ze všech účastníků soutěže. Hned na třetím místě pak doběhl jeho běžecký parťák, který s ním strávil bok po boku většinu závodu – Vojtěch Šiml.

Kromě týmového zlata si tak naše škola odváží i druhé a třetí místo v individuálních výkonech žáků z celého okresu.

Všem zúčastněným gratulujeme a věříme, že po minulé obtížné sezóně, máme letos před sebou konečně další skvělý školní rok plný radosti ze sportovních úspěchů!

Malecha P.

Fotogalerie zde