Testování 22. a 29. 11. 2021

LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ

Vzhledem k mimořádným opatřením v souvislosti s COVID 19 rozhodlo vedení školy o zrušení lyžařských kurzů ve školním roce 2021/2022 .

Srdíčkové dny - poděkování

Poděkování zde

Projekt - Vybudování odborné učebny na ZŠ Plasy II.

Odborná učebna

Aktuální informace k provozu škol od 13. 9. 2021

Pro školy

Projektové dny - finanční gramotnost

Projektové dny s finanční gramotností

Ve dnech 14. a 15. září proběhly na naší škole projektové dny vedené školenými lektory zaměřené na finanční gramotnost. Do projektu se zapojily třídy prvního stupně (4. a 5. ročníky) i třídy druhého stupně (7. a 8. ročníky).

Finanční gramotnost je oblast, se kterou se setkáváme každý den.  Tato oblast patří k základním dovednostem každého z nás. Odpovědnost, kterou na sebe dříve nebo později bereme, by měla být podpořena základními znalostmi a dovednostmi z této oblasti. Smyslem projektového dne bylo rozvinout finanční gramotnost dětí, prakticky je seznámit se základy domácího hospodaření, ukázat jim, kolik co stojí, co všechno musí jedna dospělá osoba zaplatit, jakým způsobem se sestavuje osobní rozpočet a proč je zapotřebí budovat si finanční rezervu.

Celé dopoledne uteklo velmi rychle, projektové dny se vydařily, práce se dětem líbila a zábavnou formou dětem pomohla k lepší orientaci ve světě peněz.

Fotogalerie zde

15. 9. 2021 Zobrazit méně