V pondělí 27. 9. 2021 bude přerušen provoz školní družiny.

ŘEDITELSKÉ VOLNO - PONDĚLÍ 27. 9. 2021

Projekt - Vybudování odborné učebny na ZŠ Plasy II.

Aktuální informace k provozu škol od 13. 9. 2021

Jak se přihlásit ke stravování v novém školním roce 2021/2022

Informace zde

Soutěž - Padesátka ZŠ Plasy

info zde

Pro školy

Hlavolámání – bav se s vědou

Na konci školního roku k nám zavítali dva sympatičtí lektoři, kteří pro naše sedmáky připravili čtyři stanoviště s různými úkoly. Žáci vytvořili skupinky a v daném časovém limitu plnili zadané úkoly. Po uplynutí určené doby si zapsali své úspěchy do záznamového archu a posunuli se na další stanoviště.

Mohli si takto vyzkoušet luštění hlavolamů (ježek v kleci, sestavení několika krychlí, rozmotání pro-vázků, umístění obrazců do vymezeného tvaru), postavení různých staveb z dřevěných kousků dle zadání – důležité bylo, aby výtvory nespadly. Pohráli si se sirkami a matematickými hříčkami. Zaujalo je také Binario (na principu sudoku) a dopravní zácpa (vyparkování daného dřevěného auta). Úkoly měly vždy jednodušší a složitější variantu.

Tento projekt určitě všechny nejen pobavil a zaujal, ale sedmáci si také procvičili logické myšlení, tvořivost a trpělivost.

30. 6. 2021 Zobrazit méně