Základní škola Plasy, okres Plzeň-sever, Stará cesta 373 přijme kvalifikovaného učitele tělesné výchovy. Nabídky s životopisem zasílejte: info@zs.plasy.cz. Bližší informace na tel. 371 656 160, 702 117 952. Nástup možný od 1. 9. 2019.

Základní škola Plasy, okres Plzeň-sever, Stará cesta 373 přijme uklízečku od 1. 9. 2019. Nabídky zasílejte: info@zs.plasy.cz. Bližší informace na tel. 371 656 160, 702 117 952. Jedná se o celý pracovní úvazek na dobu neurčitou.

Vzhledem k malému počtu přihlášených žáků bude přerušen provoz školní družiny od 1. 7. do 31. 8. 2019.

STRÁVNÍCI, kteří se budou chtít znovu stravovat ve školním roce 2019/2020 ve školní jídelně od 2. září 2019, se musí znovu přihlásit ke stravování!

• Telefonicky: 373 322 434
  • Mailem: jidelna.zsplasy@seznam.cz

Přítomni budeme od 26. 8. 2019. Poté můžete nahlásit, od kterého dne budete chtít přihlásit.

Školní jídelna ZŠ Plasy

Proskoly.cz

Vážení rodiče,
    v letošním školním roce jsme pro vaše děti opět zajistili přístup na portál www.proskoly.cz, na kterém najdou řadu testů, dotazníků a procvičování vhodných i na domácí přípravu do školy.
   Testy jsou nově zaměřené také na procvičování matematiky pro žáky 1. stupně. Děti mohou využít také cvičení z pravopisu, základní slovní zásoby z angličtiny a němčiny a mnoho úloh na rozvoj logiky, paměti, prostorové představivosti apod.
   Žáci závěrečných ročníků mohou navíc využít jedinečný dotazník volby povolání usnadňující rozhodování při volbě střední školy.
       Všechny testy mohou Vaše děti využívat doma ZDARMA!
       Přístupové údaje obdrželi žáci od svých učitelů.
      Přeji Vašim dětem, aby jim portál Proškoly.cz dobře sloužil jak pro přípravu do školy, tak i pro zábavu.

• Kliknutím na Přihlášení se přihlásíte do portálu Proškoly.cz.

Finanční gramotnost

IVECO BUS Vysoké Mýto

IVECO BUS Vysoké Mýtoi

Poslední exkurze letošního školního roku v rámci projektu „Podpora odborného vzdělávání v Plzeňském kraji“ se z organizačních důvodů posunula z konce května na 10.červen. Cílem exkurze byl výrobní závod autobusů Iveco Bus ve Vysokém Mýtě.

V pondělí ráno v 7h se 25 žáků 8. a 9. ročníku vydalo na dalekou cestu. Podle plánu jsme těsně před jedenáctou dorazili do Vysokého Mýta, kde jsme prázdné žaludky umlčeli dobrým obědem. Po něm následoval krátký přejezd k budově, ve které sídlí vedení firmy Iveco Bus. Po přivítání jsme v malém muzeu firmy vyslechli v krátkosti historii závodu od prvních počátků v roce 1895 v podobě výroby kočárů zakladatelem závodu Josefem Sodomkou a postupným přechodem na výrobu karosérií osobních vozů a nakonec výrobu autobusů. Firma byla po válce znárodněna a dlouho byla známa pod názvem Karosa, v 90. letech došlo k jejímu spojení se značkou Renault a následně Irisbus. K poslední změně došlo v roce 2003, kdy se 100% vlastníkem firmy stala společnost Iveco.

i     Následně jsme se přesunuli do výrobního závodu. Po vybavení každého účastníka exkurze nezbytnými bezpečnostními prvky jsme se vydali na vlastní prohlídku provozů. V podstatě jsme viděli podobný výrobní cyklus jako ve Škodě Auto Mladá Boleslav a Pöttingeru Vodňany. Naší výhodou bylo, že nás provázel toho času důchodce, původně však bývalý projektant závodu, který měl z titulu svého zaměstnání dokonalý přehled o celé firmě. Se svými poznatky se s námi rád podělil a navíc naši žáci sklidili pochvalu za kázeň během pohybu ve výrobních prostorech. I díky porozumění a shodě s průvodcem se exkurze protáhla a odjezd z Vysokého Mýta se posunul. i

Následoval návrat k domovu. Naší výhodou byl v panujícím vedru klimatizovaný autobus a hlavně jeho řidič pan Vavřička. Aby cesta lépe ubíhala, pustil žákům pohádku Tři veteráni. Po pohádce následovala hudební produkce. Jedna pecka stíhala druhou. Zpívali žáci, zpíval pan Vavřička a v autobuse byla nádherná atmosféra jakou žáci ani jejich pedagogický dozor dlouho nezažili. A tak by to mělo být asi při každém návratu domů.

Plánovaný příjezd do Plas se  i díky naší vyhlášené dálniční síti posunul až na 19,45h. Nikdo z účastníků exkurze si z toho však hlavu nedělal, protože jsme se vraceli zdraví a veselí.

13. 6. 2019 Zobrazit méně