Proskoly.cz

Vážení rodiče,
    v letošním školním roce jsme pro vaše děti opět zajistili přístup na portál www.proskoly.cz, na kterém najdou řadu testů, dotazníků a procvičování vhodných i na domácí přípravu do školy.
   Testy jsou nově zaměřené také na procvičování matematiky pro žáky 1. stupně. Děti mohou využít také cvičení z pravopisu, základní slovní zásoby z angličtiny a němčiny a mnoho úloh na rozvoj logiky, paměti, prostorové představivosti apod.
   Žáci závěrečných ročníků mohou navíc využít jedinečný dotazník volby povolání usnadňující rozhodování při volbě střední školy.
       Všechny testy mohou Vaše děti využívat doma ZDARMA!
       Přístupové údaje obdrželi žáci od svých učitelů.
      Přeji Vašim dětem, aby jim portál Proškoly.cz dobře sloužil jak pro přípravu do školy, tak i pro zábavu.

• Kliknutím na Přihlášení se přihlásíte do portálu Proškoly.cz.

Finanční gramotnost

Jak to, že to nespadne?

Jak to, že to nespadne?j

V rámci projektu MAP II Kralovice se naše škola zúčastnila akce ZÁKLADY STAVITELSTVÍ aneb JAK TO, ŽE TO NESPADNE?“

Dne 7. května 2019 se žáci pátých ročníků naší školy vydali do místního  Centra stavitelského dědictví. Mnozí z nich už CSD navštívili. Ale tentokrát byl pro ně připraven speciální program. Po příchodu jsme se rozdělili na dvě skupiny podle tříd. Ujali se nás lektoři, kteří si pro nás připravili zábavný a zajímavý dopolední program.

j  V první části se žáci v nejvyšším patře zrekonstruované budovy bývalého pivovaru potrápili s problémem, jak nejlépe postavit pořádnou pevnou zeď. Postupně pokusy s dřevěnou stavebnicí objasnili, co znamená vázané zdivo, jak se nechá zpevnit konstrukce, kolik unesou sloupy ve tvaru dutých válců, jak je možné využít skelet při stavbě výškového domu a žáci „objevovali“ různé další vychytávky z oboru stavitelství. Po svačině jsme se přesunuli do řemeslné dílny. Zde si všichni vyrobili z barevných střípků obkladaček mozaiková zrcadla a obrázky, které podle pokynů pana lektora dokončili ve škole.

9. 5. 2019 Zobrazit méně