Žáci přijatí ke školní docházce do 1. ročníku Základní školy Plasy

Základní škola Plasy, okres Plzeň-sever, Stará cesta 373 přijme kvalifikovaného učitele českého jazyka na 2. stupeň, nejlépe v kombinaci s hudební výchovou.

Nabídky s životopisem zasílejte: info@zs.plasy.cz.

Bližší informace na tel. 371 656 160, 702 117 952.

Nástup možný od 1. 9. 2019.

Proskoly.cz

Vážení rodiče,
    v letošním školním roce jsme pro vaše děti opět zajistili přístup na portál www.proskoly.cz, na kterém najdou řadu testů, dotazníků a procvičování vhodných i na domácí přípravu do školy.
   Testy jsou nově zaměřené také na procvičování matematiky pro žáky 1. stupně. Děti mohou využít také cvičení z pravopisu, základní slovní zásoby z angličtiny a němčiny a mnoho úloh na rozvoj logiky, paměti, prostorové představivosti apod.
   Žáci závěrečných ročníků mohou navíc využít jedinečný dotazník volby povolání usnadňující rozhodování při volbě střední školy.
       Všechny testy mohou Vaše děti využívat doma ZDARMA!
       Přístupové údaje obdrželi žáci od svých učitelů.
      Přeji Vašim dětem, aby jim portál Proškoly.cz dobře sloužil jak pro přípravu do školy, tak i pro zábavu.

• Kliknutím na Přihlášení se přihlásíte do portálu Proškoly.cz.

Finanční gramotnost

Finanční gramotnost do škol

Finanční gramotnost do škola

Naše škola se také zapojila do Projektu finanční gramotnost do školy, který vznikl již v roce 2012 a je jedním z projektů společnosti „yourchance o.p.s.“ Termíny přednášek jsme pro žáky naplánovali na Světový týden vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti „Global money week 2019“ na téma Uč se, šetři a vydělávej. Smyslem iniciativy je upozornit na nutnost výuky a osvojování se zdravých finančních návyků od útlého věku až do dospělosti.

a     Pro žáky 8. a 9. třídy byly uskutečněny v pátek 29.3.2019 dvě přednášky. První přednáška, vedená lektorkou Hanou Vančurovou, byla na téma Zdravé finance. Zde se žáci hravou formou seznámili s oblastí rozpočtu domácnosti, s hodnotou peněz a s principem tvorby finančních rezerv. Druhá přednáška byla vedena lektorem Janem Vovesem na téma Motivace a životní cíle. Byla zaměřena na vytvoření dlouhodobější představy o tom, co by žáci chtěli v životě dělat a jak toho lze dosáhnout, o hledání věcí, které jim dávají smysl, uvědomování si svých silných stránek a hodnot, o které se mohou opírat.

Další přednáška na téma Zdravé finance se uskuteční v pátek 5.4.2019 pro žáky 6. a 7. tříd.

Projektový den Rozpočti si to pro žáky 4. a 5. tříd konaný v pondělía 8.4.2019 přenese děti do světa dospělých. Týmy tvořené žáky vytvoří dospělou postavu. Tyto postavy potřebují zajistit základní životní potřeby pro sebe nebo svou rodinu, ale nesmí zapomínat ani na vyšší lidské potřeby. A tak, jak by to mělo ideálně fungovat v reálném životě, vytvoří si svůj rodinný rozpočet a rezervy. V průběhu hry budou žáci také plnit kreativní úkoly, rozvíjející jejich fantazii a využívající jejich silné stránky.

31. 3. 2019 Zobrazit méně