Žáci přijatí ke školní docházce do 1. ročníku Základní školy Plasy

Základní škola Plasy, okres Plzeň-sever, Stará cesta 373 přijme kvalifikovaného učitele českého jazyka na 2. stupeň, nejlépe v kombinaci s hudební výchovou.

Nabídky s životopisem zasílejte: info@zs.plasy.cz.

Bližší informace na tel. 371 656 160, 702 117 952.

Nástup možný od 1. 9. 2019.

Proskoly.cz

Vážení rodiče,
    v letošním školním roce jsme pro vaše děti opět zajistili přístup na portál www.proskoly.cz, na kterém najdou řadu testů, dotazníků a procvičování vhodných i na domácí přípravu do školy.
   Testy jsou nově zaměřené také na procvičování matematiky pro žáky 1. stupně. Děti mohou využít také cvičení z pravopisu, základní slovní zásoby z angličtiny a němčiny a mnoho úloh na rozvoj logiky, paměti, prostorové představivosti apod.
   Žáci závěrečných ročníků mohou navíc využít jedinečný dotazník volby povolání usnadňující rozhodování při volbě střední školy.
       Všechny testy mohou Vaše děti využívat doma ZDARMA!
       Přístupové údaje obdrželi žáci od svých učitelů.
      Přeji Vašim dětem, aby jim portál Proškoly.cz dobře sloužil jak pro přípravu do školy, tak i pro zábavu.

• Kliknutím na Přihlášení se přihlásíte do portálu Proškoly.cz.

Finanční gramotnost

Cestovatelé z naší školy

V pátek 8. 2. se žáci 5. – 9. ročníků mohli zaposlouchat do dobrodružného vyprávění dvou plaských cestovatelů, kteří si na naše žáky ve svém nyní nabitém programu našli čas. Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek se znají od dětství a sdílí spolu vášeň pro cestování, která je nakonec i svedla dohromady v projektu Z100.  Bývalí žáci naší základní školy se minulý rok vydali po stopách našich velkých cestovatelů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda.

Expedici cestovatelé zahájili na náměstí Republiky v Plzni v Tatře 87, kterou Hanzelka a Zikmund v první expedici projeli Afriku. Cesta Z100 ale sledovala jejich druhou cestu po Euroasii – z let 1959 až 1964.

Lukáš a Tomáš projeli několik desítek zemí a zdolali všemi dostupnými prostředky tisíce kilometrů. Během 9 měsíců zmapovali, jak se změnila místa, která Zikmund a Hanzelka dokumentovali skoro před šedesáti lety.

Žáci byli nadšeni nevšedními zážitky, překrásnými fotografiemi a zbyl i prostor na velké množství dotazů. Děkujeme za milý nevšední zážitek.

8. 2. 2019 Zobrazit méně