Provoz školní družiny během pololetních a jarních prázdnin

Dne 1. 2. 2019 a ve dnech 25. 2. – 1. 3. 2019 bude vzhledem k malému počtu žáků  přerušen provoz školní družiny.

Cestovatelé z naší školy

V pátek 8. 2. se žáci 5. – 9. ročníků mohli zaposlouchat do dobrodružného vyprávění dvou plaských cestovatelů, kteří si na naše žáky ve svém nyní nabitém programu našli čas. Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek se znají od dětství a sdílí spolu vášeň pro cestování, která je nakonec i svedla dohromady v projektu Z100.  Bývalí žáci naší základní školy se minulý rok vydali po stopách našich velkých cestovatelů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda.

Expedici cestovatelé zahájili na náměstí Republiky v Plzni v Tatře 87, kterou Hanzelka a Zikmund v první expedici projeli Afriku. Cesta Z100 ale sledovala jejich druhou cestu po Euroasii – z let 1959 až 1964.

Lukáš a Tomáš projeli několik desítek zemí a zdolali všemi dostupnými prostředky tisíce kilometrů. Během 9 měsíců zmapovali, jak se změnila místa, která Zikmund a Hanzelka dokumentovali skoro před šedesáti lety.

Žáci byli nadšeni nevšedními zážitky, překrásnými fotografiemi a zbyl i prostor na velké množství dotazů. Děkujeme za milý nevšední zážitek.

8. 2. 2019 Zobrazit méně