Základní škola Plasy, okres Plzeň-sever, Stará cesta 373 přijme

kvalifikovanou kuchařku.

Nabídky s životopisem zasílejte: info@zs.plasy.cz.

Bližší informace na tel. 371 656 160, 702 117 952.

Nástup možný od 1. 9. 2018.

Proskoly.cz

Vážení rodiče,
    v letošním školním roce jsme pro vaše děti zajistili přístup na portál www.proskoly.cz, na kterém najdou řadu testů, dotazníků a procvičování vhodných i na domácí přípravu do školy.
     Testy jsou nově zaměřené také na procvičování matematiky pro žáky 1. stupně. Děti mohou využít také cvičení z pravopisu, základní slovní zásoby z angličtiny a němčiny a mnoho úloh na rozvoj logiky, paměti, prostorové představivosti apod.
    Žáci závěrečných ročníků mohou navíc využít jedinečný dotazník volby povolání usnadňující rozhodování při volbě střední školy.
       Všechny testy mohou Vaše děti využívat doma ZDARMA!
       Přístupové údaje obdrželi žáci od svých učitelů.
      Přeji Vašim dětem, aby jim portál Proškoly.cz dobře sloužil jak pro přípravu do školy, tak i pro zábavu.

Konzultační hodiny speciální pedagožky Mgr. Jany Ježkové budou každou středu od 13:45 hod. do 16:00 hod. v kabinetu u tělocvičny.
Individuální konzultace po telefonické domluvě na 603 152 427.

Techmania Plzeň

Podruhé v letošním školním roce navštívili žáci druhého stupně naší školy Techmania Science Center v Plzni. V pondělí 14. května se na setkání s vědou a technikou vypravili osmáci a deváťáci.

Po úvodním zaregistrování v recepci si žáci navzájem nalepili na ruce náramky, které plní funkci vstupenky. Poté si žáci z poskytnutých pracovních listů do svých mobilních telefonů načetli QR kódy. Pomocí nich se žáci přihlašovali a následně do mobilů načítali výsledky úkolů, které plnili v nově zřízené expozici nazvané Talent. Ta má za cíl umožnit žákům řešením úkolů na jednotlivých stanovištích zjistit své silné stránky ve vybraných oblastech a pomoci jim tak s výběrem svého nového působiště po ukončení základní školy. Na každém z osmi stanovišť této expozice se mohli žáci seznámit s těmi historicky vůdčími představiteli daného oboru lidské činnosti a s jejich myšlenkami. Současně pak plnili úkoly z dané oblasti, které byly zaměřeny na zručnost, fyzickou zdatnost, humanitní zaměření, exaktní myšlení, technické dispozice, umělecké sklony, zaujetí pro přírodu a smysl pro spravedlnost a komunikaci.

Po splnění všech úkolů v expozici Talent si žáci mohli načtením svých odpovědí zjistit své předpoklady pro uplatnění ve vybraných oborech. Zbývající čas exkurze byl věnován individuálním prohlídkám volných expozic a kratší doba zbyla na návštěvu vedlejšího Planetária.

16. 5. 2018 Zobrazit méně