ŽÁCI PŘIJATÍ KE ŠKOLNÍ DOCHÁZCE DO 1. ROČNÍKU PRO ŠKOLNÍ ROK 2024/2025

SEZNAM - Žáci přijatí ke školní docházce 2024/2025

Oznámení o konání voleb do školské rady

na období od 1. 9. 2024  do 31. 8. 2027

Více zde: Oznámení

Přihláška kandidáta - viz Formuláře a dokumenty

KandidátiKandidáti

ZÁPIS DĚTÍ DO 1. ROČNÍKU ZÁKLADNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ

PRO ŠKOLNÍ ROK 2024/2025

Více zde zápis

Kritéria pro přijímání dětí k základnímu vzdělávání pro školní rok  2024/2025 kritéria

ZŠ PLASY - PROJEKTORY DO KMENOVÝCH UČEBEN

více zde  projektory

projekt - ZŠ Plasy - ŠABLONY I OP JAK

více zde

VYHLÁŠENÍ DOPLŇUJÍCH VOLEB DO ŠKOLSKÉ RADY

Informace k doplňujícím volbám do ŠR

Více MAP - Informace o aktualizaci strategické dokumentace pro oblast školství v území SO ORP Kralovice s výhledem do roku 2025

OP JAK-ŠABLONY PRO MŠ A ZŠ I

ŠABLONY PRO MŠ A ZŠ I

Stavíme si ve školní družině

ÚPLATA ZA ŠKOLNÍ DRUŽINU

Od 1. 1. 2023 došlo k navýšení úplaty za školní družinu ze 110,- Kč na 150,- Kč měsíčně. Úplata je rozdělena na dvě části: od září do prosince a od ledna do června.

NOVÁ MOŽNOST ODHLÁŠENÍ OBĚDA

Nová možnost odhlášení oběda

Místní akční plán rozvoje vzdělávání III.

v území SO ORP Kralovice

(MAP III.)

Místní akční plán rozvoje

Informace o vzniku klíčových dokumentů pro území

SO ORP Kralovice v oblasti školství a vzdělávání

Upozornění – nikotinové sáčky

Více informací Nikotinové sáčky

JAK POSTUPOVAT PŘI ZAČLEŃOVÁNÍ DO VZDĚLÁVÁNÍ V  ČR

Jak postupovat při začleňování do vzdělávání v ČR

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Jak postupovat při začleňování do vzdělávání v ČR

Projekt - Vybudování odborné učebny na ZŠ Plasy II.

Odborná učebna

pro skoly

Turistický kurz

Turistický kurz 2022

Základní škola Plasy nabídla turistický kurz žákům devátých ročníků jako náhradu za kurz lyžařský. O kurz byl velký zájem. V pondělí 10. října za slunečného počasí vyjelo 32 žáků se svými třídními učiteli do sportovního areálu na Liblíně. Ubytování nám poskytl Hotel Berounka, pod který spadá i sportovní areál s mnoha víceúčelovými hřišti. Po příjezdu si děti zahrály fotbal a přehazovanou a v odpolední části je čekal výlet po okolí a na Havlovu skálu. Úterní program byl společný v dopolední části. Žáci si zahráli stopovačku ve dvojicích v okolí řeky Berounky. Odpolední program byl rozdělen pro zdatné turisty a méně zdatné chodce. Obě skupiny vyrazily směr Piplův mlýn po zelené turistické značce. Zdatnější skupina pokračovala až do Dolního Hradiště na vyhlídku Hradiště a poté po zelené a žluté turistické značce zpět k Piplovu mlýnu. Po cestě žáci potkali i vzácné mloky a také nás čekalo překonání brodu řeky Střely. Večer všichni zhodnotili výlet jako povedený a plný zážitků. Středeční den byl ve znamení celodenního výletu. Čekalo nás 21 km po okolí. Zastávkou na oběd a odpočinek byla malá vesnice Kamenec. Na vrcholu vesnice se nachází kamenný kruh postavený druidy. Dále jsme pokračovali po červené turistické značce úchvatnou přírodou podél Radnického potoka až do vesnice Bujesily. Síly už pomalu docházely, ale všichni zvládli dojít až do cíle, kde nás čekala zasloužená večeře. Ve středu večer jsme poseděli u táboráku, kde nám na kytaru zahrála jedna z žákyň. Večerní čas pak vyplnila diskotéka, kterou připravil pan učitel. Podle pocitů a hodnocení, si všichni večer náramně užili. Ve čtvrtek už nás čekal jen sportovní turnaj a po obědě odjezd domů.

Ohlasy žáků:

Turistický kurz jsme asi všichni brali jako náhradu místo lyžáku. Všichni jsme si to náramně užili. Nejvíc na celém kurzu se nám asi líbilo to, že jsme se všichni lépe poznali a začali se bavit s lidmi, se kterými bychom se za normálních okolností bavit nezačali. Až na pár drobností, týkajících se problémů na pokoji, to tam měli hezké. Jak centrum, tak přírodu. Myslím si, že z turistického kurzu máme šíleně moc vzpomínek. Od nových přátelství až po to, jak moc nás bolí nohy.

Turistický kurz se mi moc líbil a užila jsem si to moc. Bolí mi nohy, protože jsem chodili celkem dost, ale zvládli jsme to, protože jsme měli dobrou partu, s kterou to utíkalo. Jídlo se dalo snít, ale nejlepší bylo, když jsme šli do krámku „Můj obchod“. Moc se mi líbilo a užila jsem si to.

21. 10. 2022 Zobrazit méně