Přerušení provozu školní družiny
ve dnech 29. a 30. 10. 2019

V době podzimních prázdnin bude přerušen provoz ŠD. Na základě §8 odst. 2 vyhlášky č. 74/2005 Sb. o zájmovém vzdělávání bude z důvodu malého počtu zájemců přerušen provoz školní družiny v době podzimních prázdnin, tj. ve dnech 29. a 30. října 2019.

Klub deskových her a zábavné logiky

p

INFORMACE A PŘIHLÁŠKA

Lesní pedagogika v Plasích

Lesní pedagogika v Plasíchl

Lesní pedagogika je jedna z metod lesnické a environmentální osvěty zabývající se předáváním pravdivých informací o lese a hospodaření v něm zábavnou formou prostřednictvím lesního pedagoga. Důraz je kladen na tzv. zážitkové poznávání lesa, kdy se účastníci aktivit lesní pedagogiky učí vnímat les všemi smysly, čímž u nich dochází k přirozenému vnímání a snadnému zapamatování. Hry a aktivity často propojují několik školních předmětů a umožňují procvičování klíčových kompetencí.

lMotto lesní pedagogiky zní: „O lese učit v lese“.

Hlavním cílem lesní pedagogiky je výuka dětí v souladu s jejich vzdělávacími programy, prohlubování zájmu veřejnosti o les, zlepšování vztahů člověka k přírodě, přiblížení práce lesníků a vysvětlení významu hospodaření v lese. Jedním z dalších cílů lesní pedagogiky je, aby lesníci byli ve svém lese zároveň i lesními pedagogy a to z toho důvodu, že dané prostřední dobře znají, mohou o něm vyprávět a předat řadu zkušeností získaných při výkonu svého zaměstnání.l

Dne 19. 6. využila i naše škola tento program. Akce byla určena pro žáky 1. až 3. ročníku. Děti strávily celé dopoledne se svými školiteli v přírodě a získávaly cenné informace přímo v terénu. Akce se velmi povedla a žáci si odnesli mnoho zajímavých a užitečných informací.

20. 6. 2019 Zobrazit méně