Okresní kolo v přespolním běhu 30. září 2021

Po dlouhé, více než roční, COVID pauze se v letošním roce pomalu vrací sportovní soutěže na základní školy. Hned na úvod školního roku se již tradičně v Plasích na Velké louce konalo okresní kolo soutěže v přespolním běhu. Základní škola Plasy do soutěže vyslala dvě pětičlenná družstva ve starší kategorii žákyň a žáků. Naše běžce z osmých a devátých tříd doplnil i jeden žák ze sedmé třídy.

V obtížné konkurenci 7 družstev z našeho okresu děvčata ze ZŠ Plasy obsadili vynikající třetí místo a odnesli si bronzové medaile. Jedná se o výrazné zlepšení oproti výsledku z posledních okresních závodů, kde obsadili místo páté. Nejrychlejší závodnicí z naší školy se stala Lucie Šimlová.

Ještě většího úspěchu pak dosáhlo družstvo chlapců. Po minulém pěkném 4. místě, na sobě mládenci příkladně zapracovali. Ani během domácí výuky nelenošili, a tak na závodech všem mohli ukázat, jak výborně jsou připraveni. Celou soutěž totiž vyhráli a odnesli si zlaté medaile! Po vynikajícím týmovém výkonu, kdy hoši při běhu výtečně spolupracovali, zaslouží obrovskou pochvalu. Především nejrychlejší hoch z naší školy Rostyslav Lutschenko, který ač teprve žák sedmé třídy, doběhl v konkurenci starších chlapců na druhém místě celkově ze všech účastníků soutěže. Hned na třetím místě pak doběhl jeho běžecký parťák, který s ním strávil bok po boku většinu závodu – Vojtěch Šiml.

Kromě týmového zlata si tak naše škola odváží i druhé a třetí místo v individuálních výkonech žáků z celého okresu.

Všem zúčastněným gratulujeme a věříme, že po minulé obtížné sezóně, máme letos před sebou konečně další skvělý školní rok plný radosti ze sportovních úspěchů!

Malecha P.

popispopispopis

Okresní kolo v basketbalu starších žákyň

27. dubna se na gymnázium v Plasích uskutečnil okresní turnaj starších žákyň v basketbalu. Žákyně ZŠ Plasy skvěle reprezentovaly naši školu, když prohrály pouze s týmem pořádající školy gymnázia, který táhla zkušená hračka basketbalu. Naše děvčata si tedy z turnaje odvezla překvapivé a krásné druhé místo. Kromě tohoto skvělého týmového výsledku, obdržela také V. Eschnerová cenu za nejužitečnější hráčku celého turnaje. Velkou bojovností šla příkladem N. Pašková, rozhodující body obstarala V. Hübnerová a velký podíl na vítězství měly také N. Urbanová, S. Matoušková, S. Nováková a H. Priglová. Děvčatům pomohly i vynikající spoluhráčky, které odvedly svůj podíl týmové práce, J. Chaloupková, A. Názlerová, N. Svárovská, A. Novotná, E. Tvareková a T. Klímová.

Co se vám nejvíce líbilo na turnaji?

V. Hübnerová: Asi že jsme to skvěle zvládly, hrály jsme fair play a týmově.

N. Urbanová: Že jsme tam daly koše hodně.

V. Eschnerová: Nevim.

S. Matoušková: Že jsme se umístili druzí, to nikdo nečekal.

A. Názlerová: Kluk z gymplu co zapisoval výsledky.

Foto zde

Okresní kolo ve vybíjené

Dlouhou řadu let organizuje naše škola okresní kola ve vybíjené pro žáky 4. – 5. ročníků základních škol. Nejinak tomu bylo i v letošním roce, pouze s tím rozdílem, že v letošním roce se uskutečnilo okresní kolo pouze v kategorii otevřené určené pro smíšená družstva chlapců a dívek.

Turnaj se uskutečnil ve středu 4. května a přihlásily se kromě naší pořádající školy družstva dalších čtyř škol z Kralovic, Kaznějova, Dolní Bělé a Zruče – Sence. Přihlášená družstva sehrála turnaj systémem každý s každým. Naše škola sklidila v minulých letech v této soutěži řadu úspěchů, a proto jsme i letos byli v očekávání dobrého umístění. A to se také podařilo. Až na utkání s družstvem ze Zruče – Sence, které náš tým rozhodl až v prodloužené hrací době, zvládli naši kluci a děvčata zbývající tři zápasy vítězně v základní hrací době. Výsledkem je titul okresního přeborníka ve vybíjené pro rok 2022 a postup do krajského kola této soutěže, které se koná v úterý 10. května v Plzni. Na dalších místech se v turnaji v pořadí od druhého po páté místo umístila družstva základních škol z Dolní Bělé, Zruče – Sence, Kaznějova a Kralovic. Našim klukům a děvčatům včetně patří za předvedené výkony poděkování a do bojů o krajský primát jim přejeme jen samé úspěchy. To samé platí pro p. učitelku Ladu Henžlíkovou, která děti na turnaj v rámci hodin tělesné výchovy připravovala.

Krajské kolo proběhlo 10. 5. v Plzni. Žákům naší školy se povedlo vybojovat 5. místo. Děkujeme bojovnému týmu za úspěšnou reprezentaci.