Turnaj v basketbalu starších žákůb

Dne 19. 3. 2019 se na půdě Gymnázia  Plasy konal turnaj v basketbalu starších žáků. Turnaje se zúčastnila čtyři družstva, ZŠ Žihle, ZŠ Kralovice, pořádající družstvo Gymnázium Plasy a samozřejmě naše škola. Turnaj se hrál systémem každý s každým. Všechna družstva tedy odehrála tři zápasy. Atmosféra na turnaji byla už od rána plná touhy vyhrát, což bylo vidět na všech týmech.

b     První zápas odehrál náš tým s domácím pořádajícím týmem a dokázal ho porazit 8:2. Náš tým si vedl bojovně a se zdviženou hlavou hleděl do dalších zápasů. V dalším utkání nám opět spadla brada, když jsme narazili na silný tým družstva z Kralovic, které nás vyškolilo jak po stránce taktické, tak i technické, Kralovice zvítězily 54:2. V posledním utkání nás čekalo družstvo Žihle, které také dokázalo porazit Gymnázium Plasy, tudíž to byl souboj o druhé místo. Tento zápas jsme se dokázali s maximální obětavostí v prodloužení přiklonit na svou stranu a vyhráli 16:15. Díky tomu se naše družstvo umístilo na krásném druhém místě za Kralovicemi, které minimálně o třídu předčily svého soupeře.

Konečné pořadí:

1. ZŠ Kralovicev
  2. ZŠ Plasy
  3. ZŠ Žihle
  4. Gymnázium Plasy

Vybíjená 2019

Rok se s rokem sešel a nastal březnový čas, ve kterém již celou řadu let naše škola pořádá okresní kola ve vybíjené. Letošní rok nebyl výjimkou. Termíny konání připadly na úterý 12. a čtvrtek 14. března. V úterý proběhl turnaj dívčí kategorie, o dva dny později soupeřily v otevřené kategorii smíšené týmy chlapců a dívek.
          Účast v turnaji v dívčí kategorii je pravidelně slabší a účastní se ho pouze školy z blízkého okolí. Ostatně letošní ročník toho byl důkazem. Ze čtyř přihlášených škol si vítězství a postup do krajského kola vybojovala děvčata  z kralovické školy. Stříbrný pohár a medaile za druhé místo zůstaly doma v Plasích, ceny za třetí místo převzala děvčata ze Žihle a konečně alespoň s diplomem za čtvrté místo odjížděly dívky z Dolní Bělé. Našim děvčatům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Chemická olympiáda   o

V úterý 5. 3. 2019 se na ZŠ Kaznějov uskutečnilo okresní kolo chemické olympiády kategorie D, kterého se zúčastnilo celkem 14 žáků ze 6 základní škol okresu Plzeň-sever (ZŠ Kaznějov, ZŠ Plasy, ZŠ Nýřany, ZŠ Manětín, ZŠ Kralovice a ZŠ Třemošná). Soutěžící změřili své síly v teoretickém testu i v praktických dovednostech, při kterých připravovali a zjišťovali vlastnosti plynů. Po několika hodinovém zápolení bylo rozhodnuto o vítězích letošního 55. ročníku. První místo s celkovým počtem 74 bodů obsadil žák Tomáš Gyűre ze ZŠ Plasy, druhé místo obsadila žákyně Natálie Tomanová ze ZŠ Třemošná s celkovým počtem 69,8 bodů a bronzový post obsadila žákyně Anna Marešová ze ZŠ Kaznějov s počtem 66,5 bodu.

o          Mgr. Tomáš Korelus
garant okresního kola

Okresní kolo matematické olympiády

Dne 30. ledna 2019 proběhlo okresní kolo matematické olympiády pro 5. a 9. ročníky. Porovnat své znalosti se svými vrstevníky se vydali i naši žáci.

V kategorii pro 5. ročník se podařilo získat Zuzaně Kropáčové z 5. B 2. místo, Markétě Kalivodové z 5. A 5. místo a Martin Fazekaš z 5. A obsadil místo 10. – 13. Těmto úspěšným řešitelům okresního kola blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Okrskový florbalový turnaj starších žáků

Turnaje se zúčastnilo celkem 5 týmů, a to ZŠ Kožlany, ZŠ Kralovice, ZŠ Žihle, ZŠ Kozojedy a ZŠ Plasy. Hrálo se systémem každý s každým, utkání v délce 12 minut. Do okresního kola postupují 3 družstva.

Každý z týmů odehrál 4 utkání:

Výsledky:

Kozojedy  vs  Plasy  0  :  4, Branky: Šiml, Berka, Hajžman, Havlík

Plasy  vs  Kožlany   4  :  4, Branky: 3x Berka, Soukup,

Plasy  vs  Kralovice  1  :  5, Branka: Berka

Plasy  vs  Žihle    2  :  0, Branky: Šiml, Hajžman

Družstvo ZŠ Plasy získalo v turnaji celkem 5 bodů (za dvě výhry, jednu remízu a jednu prohru) s kladným skorem 11  :  9 a obsadilo celkové 2. místo na turnaji.

Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen Ondřej Berka  ZŠ Plasy.

Tímto bych chtěl pochválit celý tým za vzornou reprezentaci ZŠ Plasy na tomto turnaji, jak po sportovní, tak i po společenské stránce. Tým ZŠ Plasy  postupuje do Okresního kola v Kožlanech dne 27.11.2018.

hráči     Hráči: Soukup Marek, Berka Ondřej, Havlík Petr, Čechura Daniel, Šiml Lukáš, Hajžman Daniel, Janovský Vojtěch, Pánek Otakar, Addouche Adam.

Bohumír Bláha

n