Okresní kolo matematické olympiády

Dne 30. ledna 2019 proběhlo okresní kolo matematické olympiády pro 5. a 9. ročníky. Porovnat své znalosti se svými vrstevníky se vydali i naši žáci.

V kategorii pro 5. ročník se podařilo získat Zuzaně Kropáčové z 5. B 2. místo, Markétě Kalivodové z 5. A 5. místo a Martin Fazekaš z 5. A obsadil místo 10. – 13. Těmto úspěšným řešitelům okresního kola blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Okrskový florbalový turnaj starších žáků

Turnaje se zúčastnilo celkem 5 týmů, a to ZŠ Kožlany, ZŠ Kralovice, ZŠ Žihle, ZŠ Kozojedy a ZŠ Plasy. Hrálo se systémem každý s každým, utkání v délce 12 minut. Do okresního kola postupují 3 družstva.

Každý z týmů odehrál 4 utkání:

Výsledky:

Kozojedy  vs  Plasy  0  :  4, Branky: Šiml, Berka, Hajžman, Havlík

Plasy  vs  Kožlany   4  :  4, Branky: 3x Berka, Soukup,

Plasy  vs  Kralovice  1  :  5, Branka: Berka

Plasy  vs  Žihle    2  :  0, Branky: Šiml, Hajžman

Družstvo ZŠ Plasy získalo v turnaji celkem 5 bodů (za dvě výhry, jednu remízu a jednu prohru) s kladným skorem 11  :  9 a obsadilo celkové 2. místo na turnaji.

Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen Ondřej Berka  ZŠ Plasy.

Tímto bych chtěl pochválit celý tým za vzornou reprezentaci ZŠ Plasy na tomto turnaji, jak po sportovní, tak i po společenské stránce. Tým ZŠ Plasy  postupuje do Okresního kola v Kožlanech dne 27.11.2018.

hráči     Hráči: Soukup Marek, Berka Ondřej, Havlík Petr, Čechura Daniel, Šiml Lukáš, Hajžman Daniel, Janovský Vojtěch, Pánek Otakar, Addouche Adam.

Bohumír Bláha

n