Hravý architekt

Projekt Hravý architekt je úspěšný mezinárodní výtvarně - architektonický projekt pro děti. Cílem projektu je popularizace architektury a kulturních dějin, seznámení dětí s architekturou jejich města a kraje.

Děti zpracovávají předem určenou památku svého města. Žáci 4.B letos zpracují barokní památky města Plas. Projekt tvoří 3 výstavy dětských prací s barokní tematikou. Červnové "Krásy barokního Plzeňska" v Mariánské Týnici, srpnovou "Baroko očima dětí" v centrále UNESCO v Paříži a podzimní interaktivní výstava pro děti a dospělé "Baroko v českých zemích" v pražském Glam-Gallasově  paláci.

Informační bulletin

Milí příznivci naší školy,

rádi bychom Vás pozvali do Muzea a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, a to na výstavu Krajinou barokního Plzeňska. Výstava je součástí mezinárodního výtvarně-architektonického projektu Hraví stavitelé chrámů, který pro letošní rok společně pořádají spolek Hravý architekt a festival Czech Architecture Week a kterého se naše škola účastní.

Děti ze třídy 4.B vytvořily pod vedením p. učitelky Mgr. Hany Škopové obrázky barokních památek v našem okolí, vybraly z nich šest nejlepších a poslaly je organizátorům výstavy. Od 1. do 30. června 2017 bude právě těchto šest obrázků, společně s díly z dalších šesti základních škol Plzeňského kraje tvořit výstavu Krajinou barokního Plzeňska.

V rámci projektu se letos dětské obrázky podívají ještě na další dvě místa: od 23. do 30. srpna to bude Paříž, kde budou součástí mezinárodní výstavy Baroko očima dětí v centrále WHC UNESCO, a od 12. září do 15. října pak Praha s výstavou Baroko v českých zemích Clam-Gallasově paláci.

Přijďte se podívat, jak vnímají baroko naše děti.

Termín: 1. – 30. června 2017
Vernisáž: 1. června 2017 od 11.00
Místo konání: Muzeum a galerie severního Plzeňska, Mariánská Týnice
Organizátoři: Hravý architekt, z.s., Czech Architecture Week, s.r.o., Plzeňský kraj, Muzeum a galerie severního Plzeňska