Srdíčkové dny - poděkování

Poděkování zde

Projekt - Vybudování odborné učebny na ZŠ Plasy II.

Odborná učebna

Aktuální informace k provozu škol od 13. 9. 2021

Pro školy

Archa Noemova

Dne 15. 11. 2016 se třídy 6.A a 7.A vydaly do Národního muzea v Praze. Cílem byla Nová budova Národního muzea, expozice Přírodovědeckého muzea. Cesta byla dlouhá, ale proběhla klidně. Po příjezdu do Prahy jsme vyrazili  přímo do budovy Národního muzea. Zde již  čekala lektorka, která nás provedla zoologickou expozicí s názvem Archa Noemova. Tato expozice nás uvedla do fascinujícího světa živočichů, kteří obývají nebo obývali naši planetu. Je soustředěna především na obratlovce a v širokém záběru představí rozmanitost jejich druhů a životních forem. Současně si ale klade za cíl seznámit návštěvníky i s ohrožením a ochranou celé světové fauny tak, jak již upozorňuje samotný název výstavy. Celá hodina věnovaná výstavě neprobíhala jen s výkladem, žáci se sami zapojovali a odpovídali na otázky, které souvisely s učivem  přírodopisu. Spolupracovali, radili se navzájem, aby jejich odpovědi byly přesné a správné, hodnotili své odpovědi. Po výkladu se ve skupinách  přesunuli k  jednotlivým exponátům (lední medvěd, los evropský, prase savanové), povídali si o nich a mohli se s nimi i vyfotografovat. Viděli  jsme i  vzácné exponáty dnes již vyhynulých živočichů, např. Velescinka Kapverdského.

Po zhlédnutí výstavy jsme opustili budovu Národního muzea a prošli jsme si celé Václavské náměstí, samozřejmě jsme se vyfotografovali u sochy sv. Václava.  Po krátkém občerstvení již následovala cesta domů. Celá akce přispěla k budování pozitivních vzájemných vztahů a stmelení kolektivu. Žáci se společně pohybovali v jiném (novém) prostředí, než je běžné školní. Byl kladen důraz na vzájemnou spolupráci, hodnocení, práci třídy jako týmu.

Akce proběhla bez sebemenších problémů a přispěla ke správnému fungování  třídních kolektivů 6.A a 7.A.

Fotografie k dispozici ve fotogalerii.

.

28. 11. 2016 Zobrazit méně