Informace k provozu ZŠ Plasy

Pro školy

Zápis do 1. ročníku základního vzdělávání
pro školní rok 2021/2022

Aktuální informace k provozu školy
od 1. 3. do 21. 3. 2021

Usnesením vlády ČR ze dne 26. 2. 2021 se od 1. do 21. 3. 2021 zakazuje osobní přítomnost žáků 1. a 2. ročníků ZŠ.

Žáci 1. a 2. ročníků přejdou od 1. 3. 2021 na distanční vzdělávání, informace o online hodinách a zadaných úkolech  dostanou rodiče od třídních učitelek.

Všichni žáci budou mít odhlášené obědy, v případě zájmu si můžete oběd přihlásit a odebrat přes rampu ŠJ do jídlonosičů.

Informace k ošetřovnému lze najít na https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu. Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení.

Mimořádné opatření

Na základě vydání mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví musí mít všechny děti ve škole s účinností od 25. 2. 2021 do odvolání zdravotnickou roušku nebo respirátor. Další podrobné informace v přiložených dokumentech.

Přihlášky na SŠ

Přihlášky na SŠ je možné si vyzvednout v sekretariátu školy ve dnech 27. 1. a 1. 2. 2021 v době od 8:00 do 12:00 hodin.
  Vyplněné přihlášky odevzdejte k potvrzení a k podpisu ŘŠ ve dnech 15. 2. a 18. 2. 2021 v době od 8:00 do 12:00 hod. v sekretariátu školy.
    Konzultace k vyplňování a odevzdávání přihlášek jsou možné s výchovnou poradkyní Mgr. Korcovou na emailové adrese korcovavaclava@zsplasy. cz

Více informací v menu Výchovné poradenství

Prominutí úplaty za vzdělávání ve školní družině

Vzor žádosti zde.

Úplata za ŠD za měsíce leden – červen 2021

Úplatu za ŠD za měsíce leden – červen 2021 (celkem 660,- Kč) je možné uhradit převodem na účet školy nebo v hotovosti v kanceláři školy. Údaje k platbě převodem dostaly žáci 1. a 2. ročníku na lístečku v ŠD, ostatní ročníky dostanou informace po návratu do školy.

Výuka od 4. 1. 2021

Od 4. 1. 2021 je na základě nařízení vlády povolena osobní přítomnost žáků 1. a 2. tříd.

Ostatní třídy se budou vzdělávat distančně.

Informace k provozu školy od 4. 1. 2021 zde.

Rozvrh online výuky:

Nové informace pro žáky a zákonné zástupce

Změna v oblasti online výuky od 2. 11. 2020

Jak mluvit s dětmi o koronaviru (užitečné odkazy pro rodiče)

Jak se chovat v době pandemie - letáky pro žáky 1. stupně2. stupně

ŽÁDOST O OČR

Žádost o OČR (ošetřovné) z důvodu uzavření školy bude škola poskytovat výhradně elektronicky (vždy uvádějte ke jménu žáka i rodné číslo) s možností čerpat OČR od 14. 10. 2020.
    S žádostí se obracejte na paní účetní prostřednictvím emailové adresy ivana.triskova@zsplasy.cz

Shrnutí mimořádných opatření v souvislosti s mimořádnými opatřeními, která byla přijata  souvislosti s doporučeními MŠMT k provozu škol a školských zařízení vzhledem ke COVID – 19 zde

Mezinárodní program LES VE ŠKOLE

LogoMezinárodní program LES VE ŠKOLE

V loňském roce se naše škola přihlásila k plnění programu Les ve škole. Jedná se o mezinárodní program, v kterém je zapojeno 23 zemí z celého světa, 3 400 škol po světě a více než 300 základních škol, přírodovědných kroužků nebo družin v ČR.
   Pro poznávání přírodního prostředí je zásadní, aby se výuka, kromě školních tříd, odehrávala také venku v přírodě. Nejlépe pomocí pozorování a prožitků. Žáci tak v projektu poznávají na vlastní kůži stromy, byliny, houby, živočichy našeho nejrozšířenějšího ekosystému - lesa a jejich vzájemnou propojenost.
    Program od loňského podzimu plní žáci 6. a 7. ročníků v rámci hodin přírodopisu a pracovních činností, kteří mají téma lesa (potažmo rostlin i živočichů) v účebním plánu a také školní družina, v níž je pobyt venku (tedy i v lese) prioritou.
    V jarních měsících by měly také postupně program naplňovat i některé třídy 1. stupně.

cetifikát (cz)
cetifikát (en)​​​​​​​