Srdíčkové dny - poděkování

Poděkování zde

Projekt - Vybudování odborné učebny na ZŠ Plasy II.

Odborná učebna

Aktuální informace k provozu škol od 13. 9. 2021

Pro školy

Kroužek Zpracování kovů

Projekt Střední školy Kralovice „Podpora polytechnického vzdělávání v Plzeňském kraji“ pokračoval ve středu 17. října další zdařilou akcí. Tou byl kroužek Zpracování kovů a účastnilo se ho 12 chlapců a děvčat 8. ročníku, kteří namísto odpoledního vyučování absolvovali dvouhodinový aktivní program v dílnách Střediska odborného výcviku.
          Po příjezdu se nás ujal mistr odborného výcviku pan Jaroslav Šiml a společně jsme se přesunuli do vlastních dílen. Pan Šiml naše žáky seznámil s náplní pobytu v dílnách a upozornil všechny na dodržování bezpečnosti práce při jednotlivých pracovních postupech. Následně žákům představil cíl, kterým bylo zhotovení plechové krabičky. Jednotlivé kroky pracovního postupu žákům nejdříve slovně popsal a následně i prakticky předvedl. Pak už přišla řada na naše žáky. Podle technického výkresu si na připravený plech ocelovou jehlou narýsovali jednotlivé hrany. Poté nůžkami odstřihli přebývající plech a jali se plech ohýbat. Na závěr ještě pilníkem obrousili ostré hrany a hle, krabička byla hotova. Nutno dodat, že některé práce žáci prováděli pravděpodobně poprvé v životě. S vědomím této skutečnosti lze konstatovat, že jejich výrobky byly velice zdařilé. Sami žáci byli se svými výrobky nadmíru spokojeni a největší radost je polila, když se dozvěděli, že si své krabičky mohou ponechat.
          Cíl pobytu v dílnách byl jistojistě naplněn. Samotní žáci akci hodnotili pozitivně a sami se těší na další pobyt v dílnách, který je čeká v 2. pololetí.

19. 10. 2018 Zobrazit méně