PREVENTIVNÍ ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ A TRASOVÁNÍ

Poděkování zde

Testování 22. a 29. 11. 2021

LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ

Vzhledem k mimořádným opatřením v souvislosti s COVID 19 rozhodlo vedení školy o zrušení lyžařských kurzů ve školním roce 2021/2022 .

Srdíčkové dny - poděkování

Poděkování zde

Projekt - Vybudování odborné učebny na ZŠ Plasy II.

Odborná učebna

Aktuální informace k provozu škol od 13. 9. 2021

Pro školy

Podzimní krásy školního arboreta

Naše školní arboretum nabízí v každém ročním období milovníkům zelené krásy řadu krásných pohledů. Již v průběhu ledna až února vykvétají vilíny, které s příchodem jara střídají cibuloviny na skalce před školou. Následují magnólie, azalky, rododendrony a další dřeviny. Rukou vandala jsme bohužel před rokem přišli o exemplář nejvyšší pozemské dřeviny – sekvojovce obrovského a v letošním roce voda ve spojení s větrem nevratně poškodila cedr himalájský. Přesto arboretum nabízí mnoho zajímavostí. Celoročně se lze před vchodem do školy kochat čarověníky, do nedávné doby na sebe zbarvením svých listů upozorňoval brslen křídlatý. I v této době však arboretum dokáže potěšit oko. Například pohledem na plody ovoce našich předků – kdouloně, které postupně s prvními mrazíky dozrávají. Snad nejhezčí podívanou pak nabízí citronečník. Keř postupně odrostl a po letech kdy vůbec neplodil a nebo nasadil pár malých citronků se letos předvedl v plné kráse – zdobí jej kolem padesáti krásných žlutých plodů – prostě pastva pro oči.

Fotogalerie zde

1. 11. 2021 Zobrazit méně