Testování 22. a 29. 11. 2021

LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ

Vzhledem k mimořádným opatřením v souvislosti s COVID 19 rozhodlo vedení školy o zrušení lyžařských kurzů ve školním roce 2021/2022 .

Srdíčkové dny - poděkování

Poděkování zde

Projekt - Vybudování odborné učebny na ZŠ Plasy II.

Odborná učebna

Aktuální informace k provozu škol od 13. 9. 2021

Pro školy

Letecký den

Letecký den na školním hřišti

Během pondělního dopoledne 20.září zažilo naše školní hřiště letecký den. V letovém prostoru nad hřištěm se ovšem nepohybovala letadla, ale dravci a hlavně sovy.

Po roční odmlce nás se svými opeřenci opět navštívil sokolník Milan Zaleš. Svůj program předvedl nejprve žákům I. stupně a následně i žákům II. stupně. V úvodu pan Zaleš seznámil žáky s významem dravců a sov v přírodě, s jejich životními projevy. Poté postupně předváděl jednotlivé dravce a sovy v letu a do své produkce vhodně zapojil žáky i jejich paní učitelky. Předvedení každého z ptáků doplnil bohatým komentářem a nezapomněl ani na zajímavosti z výcviku dravců a péče o ně. Naši žáci se tak postupně seznámili s rarohem loveckým, kánětem lesním a orlem mořským. Ze sov tentokrát pan Zaleš přivezl tři poddruhy výra velkého – afrického, viržinského a bengálského. Závěr programu vyplnily dotazy žáků a erudované odpovědi pana Zaleše, který byl našimi žáky po zásluze odměněn upřímným potleskem.

Fotogalerie zde

21. 9. 2021 Zobrazit méně