Testování 22. a 29. 11. 2021

LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ

Vzhledem k mimořádným opatřením v souvislosti s COVID 19 rozhodlo vedení školy o zrušení lyžařských kurzů ve školním roce 2021/2022 .

Srdíčkové dny - poděkování

Poděkování zde

Projekt - Vybudování odborné učebny na ZŠ Plasy II.

Odborná učebna

Aktuální informace k provozu škol od 13. 9. 2021

Pro školy

Podpora odborného vzdělávání

Podpora odborného vzdělávání v Plzeňském kraji

Ve dnech 5. a 19. října navštívili žáci 8. ročníku v rámci projektu (viz nadpis článku) pracoviště odborného výcviku SOŠ v Kralovicích.

Naše žáky vždy přivítal zástupce ředitele pro odborný výcvik Ing. Radek Čuřík a seznámil je s možnostmi studia na škole, s výhodami, které studium přináší a jaké kvalifikace lze během studia dosáhnout.

Následoval přesun do dílen, ve kterých učni oboru mechanik opravář motorových vozidel získávají praktické dovednosti ve zvoleném oboru. Zde se nás ujali mistři odborného výcviku Zdeněk Dibelka a Jiří Chlupsa. Ti postavili naše žáky před problém, který předtím v životě nikdy neřešili. Jejich úkolem bylo ze sady starých vyřazených kol z motorových vozidel postupně odstranit vyvažovací závaží, vyšroubovat ventilek a nakonec pneumatiku vyzout z disku. Poté, co jim mistři na několika kolech předvedli pracovní postup, se naši žáci pustili do práce. První pokusy byly váhavé a s nejednou chybou. S přibývajícím počtem vyzutých kol se však rychle zlepšovala zručnost žáků a zkracoval čas, který potřebovali na vyzutí každého kola. Skupina žáků třídy 8.B se do práce ponořila tak, že ztratila pojem o čase a v době, kdy už jsme se měli vracet zpátky do Plas nadále pokračovala ve vyzouvání pneumatik. Zaujetí žáků pro popsanou práci jen dokazuje, že minimálně tato část projektu je smysluplná a plní svůj účel, kterým je zvýšení zájmu žáků základních škol o řemeslné obory.

Fotogalerie zde

21. 10. 2021 Zobrazit méně