Provoz ŠD bude během pololetních prázdnin (3. 2.) a jarních prázdnin (13. - 17. 2. 2023)  přerušen vzhledem k malému počtu zájemců.

Stavíme si ve školní družině

ÚPLATA ZA ŠKOLNÍ DRUŽINU

Od 1. 1. 2023 došlo k navýšení úplaty za školní družinu ze 110,- Kč na 150,- Kč měsíčně. Úplata je rozdělena na dvě části: od září do prosince a od ledna do června.

NOVÁ MOŽNOST ODHLÁŠENÍ OBĚDA

Nová možnost odhlášení oběda

Místní akční plán rozvoje vzdělávání III.

v území SO ORP Kralovice

(MAP III.)

Místní akční plán rozvoje

Informace o vzniku klíčových dokumentů pro území

SO ORP Kralovice v oblasti školství a vzdělávání

Informace

OZNÁMENÍ O KONÁNÍ ZVLÁŠTNÍHO ZÁPISU DO ZÁKLADNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2022/2023

(Lex Ukrajina)

ŽÁCI PŘIJATÍ KE ŠKOLNÍ DOCHÁZCE DO 1. ROČNÍKU ZŠ PLASY PRO ŠKOLNÍ ROK 2022/2023

Zápis dětí do 1. ročníku základního vzdělávání pro školní rok 2022/2023

Upozornění – nikotinové sáčky

Více informací Nikotinové sáčky

UPOZORNĚNÍ PRO STRÁVNÍKY JÍDELNY ZŠ PLASY

Vzhledem k narůstajícím cenám potravin přistoupíme od 1. 8. 2022 ke zdražení stravného pro všechny strávníky.

Oběd bude zdražen o 5 Kč.

ŽÁDÁME ZÁKONNÉ ZÁSTUPCE DĚTÍ, ABY SI NEZAPOMNĚLI NAVÝŠIT LIMITY PRO PLATBY INKASEM!

Děkujeme za pochopení.

Školní jídelna ZŠ Plasy

JAK POSTUPOVAT PŘI ZAČLEŃOVÁNÍ DO VZDĚLÁVÁNÍ V  ČR

Jak postupovat při začleňování do vzdělávání v ČR

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Jak postupovat při začleňování do vzdělávání v ČR

Projekt - Vybudování odborné učebny na ZŠ Plasy II.

Odborná učebna

pro skoly

Nové pojetí výuky informatiky

Základní škola Plasy se hned při první možnosti zapojila do výuky nové informatiky podle upravených rámcových vzdělávacích programů. V roce 2022 jsme tak díky tomu mohli čerpat finanční prostředky z fondu Národního plánu obnovy. Tyto prostředky jsou určeny k transformaci celého společenského prostředí směrem k širšímu zapojení moderních technologií do výuky.

V rámci hluboké modernizace naše škola v posledních týdnech zapojila do výuky mnoho robotických a jiných moderních pomůcek. Mezi jinými například stavebnice založené na modelu STEM, 3 D tiskové sestavy, skenery, nebo sady Micro: bit. Tyto nové pomůcky jsou postupně integrovány do výuky. Žáci už si stihli vyzkoušet práci s robotickou stavebnicí, při které zlepšují své konstruktérské, kreativní a informatické dovednosti.

V současné době již některé třídy pracují na prvních modelech ve 3 D programu Tinkercad, aby co nejdříve mohly vyzkoušet i vlastní 3 D tisk. Zatím zlepšují svoji kreativitu prací s ručním 3 D tiskem s pomocí 3 D per.

Fotogalerie zde

19. 1. 2023 Zobrazit méně