NOVÁ MOŽNOST ODHLÁŠENÍ OBĚDA

Nová možnost odhlášení oběda

Místní akční plán rozvoje vzdělávání III.

v území SO ORP Kralovice

(MAP III.)

Místní akční plán rozvoje

Informace o vzniku klíčových dokumentů pro území

SO ORP Kralovice v oblasti školství a vzdělávání

Informace

OZNÁMENÍ O KONÁNÍ ZVLÁŠTNÍHO ZÁPISU DO ZÁKLADNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2022/2023

(Lex Ukrajina)

ŽÁCI PŘIJATÍ KE ŠKOLNÍ DOCHÁZCE DO 1. ROČNÍKU ZŠ PLASY PRO ŠKOLNÍ ROK 2022/2023

Zápis dětí do 1. ročníku základního vzdělávání pro školní rok 2022/2023

Upozornění – nikotinové sáčky

Více informací Nikotinové sáčky

UPOZORNĚNÍ PRO STRÁVNÍKY JÍDELNY ZŠ PLASY

Vzhledem k narůstajícím cenám potravin přistoupíme od 1. 8. 2022 ke zdražení stravného pro všechny strávníky.

Oběd bude zdražen o 5 Kč.

ŽÁDÁME ZÁKONNÉ ZÁSTUPCE DĚTÍ, ABY SI NEZAPOMNĚLI NAVÝŠIT LIMITY PRO PLATBY INKASEM!

Děkujeme za pochopení.

Školní jídelna ZŠ Plasy

JAK POSTUPOVAT PŘI ZAČLEŃOVÁNÍ DO VZDĚLÁVÁNÍ V  ČR

Jak postupovat při začleňování do vzdělávání v ČR

ЯК ПОСТУПАТИ ПРИ ІНТЕГРАЦІЇ В ОСВІТНЮ СИСТЕМУ ЧЕСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Jak postupovat při začleňování do vzdělávání v ČR

Projekt - Vybudování odborné učebny na ZŠ Plasy II.

Odborná učebna

pro skoly

Turistický kurz

Turistický kurz 2022

Základní škola Plasy nabídla turistický kurz žákům devátých ročníků jako náhradu za kurz lyžařský. O kurz byl velký zájem. V pondělí 10. října za slunečného počasí vyjelo 32 žáků se svými třídními učiteli do sportovního areálu na Liblíně. Ubytování nám poskytl Hotel Berounka, pod který spadá i sportovní areál s mnoha víceúčelovými hřišti. Po příjezdu si děti zahrály fotbal a přehazovanou a v odpolední části je čekal výlet po okolí a na Havlovu skálu. Úterní program byl společný v dopolední části. Žáci si zahráli stopovačku ve dvojicích v okolí řeky Berounky. Odpolední program byl rozdělen pro zdatné turisty a méně zdatné chodce. Obě skupiny vyrazily směr Piplův mlýn po zelené turistické značce. Zdatnější skupina pokračovala až do Dolního Hradiště na vyhlídku Hradiště a poté po zelené a žluté turistické značce zpět k Piplovu mlýnu. Po cestě žáci potkali i vzácné mloky a také nás čekalo překonání brodu řeky Střely. Večer všichni zhodnotili výlet jako povedený a plný zážitků. Středeční den byl ve znamení celodenního výletu. Čekalo nás 21 km po okolí. Zastávkou na oběd a odpočinek byla malá vesnice Kamenec. Na vrcholu vesnice se nachází kamenný kruh postavený druidy. Dále jsme pokračovali po červené turistické značce úchvatnou přírodou podél Radnického potoka až do vesnice Bujesily. Síly už pomalu docházely, ale všichni zvládli dojít až do cíle, kde nás čekala zasloužená večeře. Ve středu večer jsme poseděli u táboráku, kde nám na kytaru zahrála jedna z žákyň. Večerní čas pak vyplnila diskotéka, kterou připravil pan učitel. Podle pocitů a hodnocení, si všichni večer náramně užili. Ve čtvrtek už nás čekal jen sportovní turnaj a po obědě odjezd domů.

Ohlasy žáků:

Turistický kurz jsme asi všichni brali jako náhradu místo lyžáku. Všichni jsme si to náramně užili. Nejvíc na celém kurzu se nám asi líbilo to, že jsme se všichni lépe poznali a začali se bavit s lidmi, se kterými bychom se za normálních okolností bavit nezačali. Až na pár drobností, týkajících se problémů na pokoji, to tam měli hezké. Jak centrum, tak přírodu. Myslím si, že z turistického kurzu máme šíleně moc vzpomínek. Od nových přátelství až po to, jak moc nás bolí nohy.

Turistický kurz se mi moc líbil a užila jsem si to moc. Bolí mi nohy, protože jsem chodili celkem dost, ale zvládli jsme to, protože jsme měli dobrou partu, s kterou to utíkalo. Jídlo se dalo snít, ale nejlepší bylo, když jsme šli do krámku „Můj obchod“. Moc se mi líbilo a užila jsem si to.

Fotogalerie zde

21. 10. 2022 Zobrazit méně