Okresní kolo OVOV

Ve čtvrtek 9. 4. 2015 proběhlo na hřišti Základní školy v Plasích okresní kolo OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů). Naši školu reprezentovali tito žáci: Jakub Kolář, Tomáš Buberle Adam Kůsa, Štěpán Kůsa, Lucie Rauchová, Barbora Bulínová, Aneta Rattayová a Dominika Soukupová. Soutěžilo se v následujících disciplínách: sprint na 60 m, hod 2 kg medicinbalem obouruč přes hlavu vzad, skákání přes švihadlo po dobu 2 minut, trojskok snožmo z místa, kliky po dobu 2 min a poslední disciplína byla výběrová, běh na 1000 m nebo dribling s basketbalovým míčem kolem dvou met po dobu 2 minut. Naše škola získala v tomto závodě mnoho krásných umístění.

• Kategorie jednotlivců ročník 2002- 3. místo Štěpán Kůsa (3168 b.).
  • Kategorie jednotlivců ročník 2001- 2. místo Jakub Kolář (3639 b.).
  • Kategorie jednotlivců ročník 2001- 2. místo Lucie Rauchová (3314 b.) a 3. místo Aneta Rattayová (3151 b.).
  • Kategorie jednotlivců ročník 2000- 2. místo Barbora Bulínová (3161 b.).
  • V kategorii družstev naše škola vybojovala ve složení: Lucie Rauchová, Aneta Rattayová, Jakub Kolář, Adam Kůsa a Štěpán Kůsa (celkový počet bodů 16204) krásné 2. místo.
  • Do krajského kola v Tachově (4. 6. 2015) dále postupují všichni žáci z 1. a 2. místa.

Všem zúčastněným náleží pochvala za vzorné chování po celou dobu akce
a za předvedení vynikajících sportovních výkonů. Gratulujeme!

Krajské kolo dějepisné olympiády

20. 3. 2015 se v Plzni uskutečnilo KRAJSKÉ KOLO DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY. Letošním tématem krajského kola byly události spojené s 1. světovou válkou. Základní školu Plasy reprezentovala vítězka okresního kola Eva Filipová. Z 29 soutěžících se naše žákyně umístila na krásném 5. místě. Děkujeme touto cestou za pečlivou přípravu a vzornou reprezentaci naší školy.

Úspěchy mladých básníků

Redakce časopisu FUN (časopis, který je koncipován jako doplňkový materiál pro výuku angličtiny na základních školách) nabídla jeho odběratelům podílet se na jeho obsahu. Práce některých žáků naší školy byly redakcí vybrány a otištěny. Blahopřejeme všem mladým básníkům.

Obr. 1     Obr. 2

Olympiáda z českého jazyka – okresní kolo

Ve čtvrtek 5. 2. 2015 proběhlo v Plzni okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Celkem 23 žáků se pokoušelo vyřešit  několik ,,hlavolamů“ z české gramatiky a napsat krátký slohový útvar na téma Nebojte se, my tady jenom strašíme. Naši školu reprezentovaly vítězky školního kola – Eva Názlerová  (9.A) a  Eva Filipová (9.A). Obě  v okresním kole dosáhly  velmi pěkného umístění – Eva Názlerová se umístila na 4. místě, Eva Filipová na 5.-6. místě.

čj

Sportovní soutěže

Základní škola v Plasích se během prvního pololetí školního roku 2014/2015 zúčastnila několika sportovních akcí. Za zmínku stojí sportovní soutěže ve florbalu, kde měla naše škola na posledních třech akcích obrovský úspěch. Prvním velkým úspěchem bylo krásné 2. místo v turnaji IV. kategorie hochů v Horní Bříze, které se odehrálo 12. listopadu 2014. Naši školu reprezentovali tito žáci: Kolář Jakub, Krejčí Jan, Šimera Filip, Tauchen Aleš, Koudele Tomáš a Janovský Pavel.

Dalším úspěchem školy bylo bronzové umístění v kategorii IV. hoši.  Napínavá utkání se odehrála opět na Základní škole v Horní Bříze. Zlaté jádro sestavy z předchozího utkání bylo posíleno o Tomáše Josífka a Tomáše Černého. Chlapci si 25. listopadu 2014 přivezli krásný pohár a diplom. Následující den turnaj opět pokračoval za přítomnosti našich žáků. Turnaje se účastnilo v kategorii III. celkem 10 družstev z Plzeňského kraje. Základní škola Plasy ve složení: Kolář Jakub, Krejčí Jan, Janovský Pavel, Tauchen Aleš, Šimera Filip, Kůsa Adam, Kůsa Štěpán, Honal Lukáš, Daniel Bunda a Široký Martin, kteří po vzoru svých starších spolužáků také vybojovali 3. místo.

Všem žákům patří velká pochvala za čestnou hru, za krásná umístění, za účast na soutěžích a reprezentování ZŠ Plasy.

Výtvarná soutěž

Žákyně 9. ročníku Eva Filipová získala 1. místo ve své kategorii ve výtvarné soutěži na téma Kniha – brána do světa fantazie pořádané SPŠS a SOŠ profesora Švejcara v Plzni. Do soutěže bylo zasláno celkem 95 prací z 8 škol.

Dějepisná olympiáda

20. ledna 2015 se v Plzni uskutečnilo OKRESNÍ KOLO DĚJEPISNÉ OLYMPIÁDY. Základní školu Plasy zde úspěšně reprezentovala žákyně devátého ročníku Eva Filipová, která obsadila 1. místo a postupuje do krajského kola této soutěže.