rozšířené vyhledávání ...

OPVK

Moudrost hledaná v přírodě

Základní škola v Plasích od loňského listopadu realizuje projekt pod názvem „Moudrost hledej v přírodě“. V současné době začíná probíhat ověřovací fáze projektu, součástí které byla i odborná exkurze žáků k Odlezelskému (Mladotickému ) jezeru a ke kapli v Mladoticích. V rámci exkurze došlo k nafocení a ke zdokumentování potřebných lokalit, žáci následně ve škole vyplnili pracovní listy. Celkovým výstupem akce byla skupinová práce žáků ve které žáci shrnuli, co si exkurzí potvrdili a ověřili a co nového a podnětného exkurzí získali.Nejvíce žáky překvapil fakt, že se jezero postupně zanáší, v důsledku čehož se příliš nedá využívat pro rekreaci a bez zásahu člověka je odsouzeno k postupnému zániku.

Jedním z cílů projektu Moudrost hledej v přírodě je vytvořit u žáků nejen vztah k okolní krajině, ale naučit je vnímat a odlišovat věci, které má v režii příroda a které můžeme ovlivnit my lidé.

Odlezelské jezero