rozšířené vyhledávání ...

OPVK

PROJEKT „MOUDROST HLEDEJ V PŘÍRODĚ“

brožura Klášterní listy

V rámci projektu „ Moudrost hledej v přírodě“ vznikla pro výuku vlastivědy brožura Klášterní listy. Slouží žákům jako pomůcka k interaktivní prohlídce konventu s průvodcem.

Klášterními listy žáky provází dva mniši (Silvek a Celík). Další postavou je had zadávající žákům úkoly. Mniši těchto jmen v konventu opravdu žili, had je symbol na vrcholu kapituly. Každá ze stránek obsahuje zábavné úkoly, prostřednictvím kterých se žáci aktivně zapojují do výkladu průvodce. Mniši každou zastávku ukončí různými zajímavými informacemi. Některé úkoly vyžadují více času, proto je možné je vypracovat jako domácí úkol, popřípadě ve škole s učiteli. Všechny zastávky prohlídky mají svoji stránku v brožuře, kde jsou vyfoceny, aby si je žáci lépe zapamatovali. Brožura také obsahuje slovníček odborných výrazů a závěrečný test znalostí.

Obr 1

obr 2