Výuka od 4. 1. 2021

Od 4. 1. 2021 je na základě nařízení vlády povolena osobní přítomnost žáků 1. a 2. tříd.

Ostatní třídy se budou vzdělávat distančně.

Informace k provozu školy od 4. 1. 2021 zde.

Rozvrh online výuky:

Nové informace pro žáky a zákonné zástupce

Změna v oblasti online výuky od 2. 11. 2020

Jak mluvit s dětmi o koronaviru (užitečné odkazy pro rodiče)

Jak se chovat v době pandemie - letáky pro žáky 1. stupně2. stupně

ŽÁDOST O OČR

Žádost o OČR (ošetřovné) z důvodu uzavření školy bude škola poskytovat výhradně elektronicky (vždy uvádějte ke jménu žáka i rodné číslo) s možností čerpat OČR od 14. 10. 2020.
    S žádostí se obracejte na paní účetní prostřednictvím emailové adresy ivana.triskova@zsplasy.cz

Shrnutí mimořádných opatření v souvislosti s mimořádnými opatřeními, která byla přijata  souvislosti s doporučeními MŠMT k provozu škol a školských zařízení vzhledem ke COVID – 19 zde

Mezinárodní program LES VE ŠKOLE

LogoMezinárodní program LES VE ŠKOLE

V loňském roce se naše škola přihlásila k plnění programu Les ve škole. Jedná se o mezinárodní program, v kterém je zapojeno 23 zemí z celého světa, 3 400 škol po světě a více než 300 základních škol, přírodovědných kroužků nebo družin v ČR.
   Pro poznávání přírodního prostředí je zásadní, aby se výuka, kromě školních tříd, odehrávala také venku v přírodě. Nejlépe pomocí pozorování a prožitků. Žáci tak v projektu poznávají na vlastní kůži stromy, byliny, houby, živočichy našeho nejrozšířenějšího ekosystému - lesa a jejich vzájemnou propojenost.
    Program od loňského podzimu plní žáci 6. a 7. ročníků v rámci hodin přírodopisu a pracovních činností, kteří mají téma lesa (potažmo rostlin i živočichů) v účebním plánu a také školní družina, v níž je pobyt venku (tedy i v lese) prioritou.
    V jarních měsících by měly také postupně program naplňovat i některé třídy 1. stupně.

cetifikát (cz)
cetifikát (en)​​​​​​​