Rozvrh online výuky - 19. a 23. 10. 2020

Informace pro žáky a zákonné zástupce
k organizaci vyučování
od 14. 10. do 30. 10. 2020

Sběr lesních plodů - možnost odevzdání nasbíraných plodů

Vážení rodiče,
Vaše děti byly počátkem školního roku jako každým rokem osloveny ke sběru lesních plodů.
      Pokud máte doma nasbírané kaštany a žaludy a po uzavření školy nevíte co s nimi, stačí je přivézt a označené jmenovkou a hmotností uložit pod přístřešek u hlavního vchodu do školy. Termíny pro dovoz si vyberte - do pátku 16. 10. nebo pak o týden později 23.10.
     Vyhodnocení sběru a odměny pro děti se samozřejmě posune až do doby návratu dětí do školy.

Za spolupráci Vám děkují myslivci

ŽÁDOST O OČR

Žádost o OČR (ošetřovné) z důvodu uzavření školy bude škola poskytovat výhradně elektronicky (vždy uvádějte ke jménu žáka i rodné číslo) s možností čerpat OČR od 14. 10. 2020.
    S žádostí se obracejte na paní účetní prostřednictvím emailové adresy ivana.triskova@zsplasy.cz

Shrnutí mimořádných opatření v souvislosti s mimořádnými opatřeními, která byla přijata  souvislosti s doporučeními MŠMT k provozu škol a školských zařízení vzhledem ke COVID – 19 zde

Mezinárodní program LES VE ŠKOLE

LogoMezinárodní program LES VE ŠKOLE

V loňském roce se naše škola přihlásila k plnění programu Les ve škole. Jedná se o mezinárodní program, v kterém je zapojeno 23 zemí z celého světa, 3 400 škol po světě a více než 300 základních škol, přírodovědných kroužků nebo družin v ČR.
   Pro poznávání přírodního prostředí je zásadní, aby se výuka, kromě školních tříd, odehrávala také venku v přírodě. Nejlépe pomocí pozorování a prožitků. Žáci tak v projektu poznávají na vlastní kůži stromy, byliny, houby, živočichy našeho nejrozšířenějšího ekosystému - lesa a jejich vzájemnou propojenost.
    Program od loňského podzimu plní žáci 6. a 7. ročníků v rámci hodin přírodopisu a pracovních činností, kteří mají téma lesa (potažmo rostlin i živočichů) v účebním plánu a také školní družina, v níž je pobyt venku (tedy i v lese) prioritou.
    V jarních měsících by měly také postupně program naplňovat i některé třídy 1. stupně.

cetifikát (cz)
cetifikát (en)​​​​​​​