Strávníci, kteří se budou chtít znovu stravovat ve školní jídelně od 1. září 2020 (školní rok 2020/2021) se musí znovu přihlásit ke stravování

tel.: 373 322 434
e-mail: jidelna.zsplasy@seznam.cz

Přítomni budeme od 24.8.2020 (v dopoledních hodinách), poté můžete nahlásit, od kterého dne budete chtít přihlásit.

Školní jídelna ZŠ Plasy

Mezinárodní program LES VE ŠKOLE

LogoMezinárodní program LES VE ŠKOLE

V loňském roce se naše škola přihlásila k plnění programu Les ve škole. Jedná se o mezinárodní program, v kterém je zapojeno 23 zemí z celého světa, 3 400 škol po světě a více než 300 základních škol, přírodovědných kroužků nebo družin v ČR.
   Pro poznávání přírodního prostředí je zásadní, aby se výuka, kromě školních tříd, odehrávala také venku v přírodě. Nejlépe pomocí pozorování a prožitků. Žáci tak v projektu poznávají na vlastní kůži stromy, byliny, houby, živočichy našeho nejrozšířenějšího ekosystému - lesa a jejich vzájemnou propojenost.
    Program od loňského podzimu plní žáci 6. a 7. ročníků v rámci hodin přírodopisu a pracovních činností, kteří mají téma lesa (potažmo rostlin i živočichů) v účebním plánu a také školní družina, v níž je pobyt venku (tedy i v lese) prioritou.
    V jarních měsících by měly také postupně program naplňovat i některé třídy 1. stupně.

cetifikát (cz)
cetifikát (en)​​​​​​​