Strávníci, kteří se budou chtít znovu stravovat ve školní jídelně od 1. září 2020 (školní rok 2020/2021) se musí znovu přihlásit ke stravování

tel.: 373 322 434
e-mail: jidelna.zsplasy@seznam.cz

Přítomni budeme od 24.8.2020 (v dopoledních hodinách), poté můžete nahlásit, od kterého dne budete chtít přihlásit.

Školní jídelna ZŠ Plasy

Vybíjená dívek - 4. a 5. třídy

Vybíjená dívek - 4. a 5. třídyVybíjená dívek - 4. a 5. třídy

Hodně nečekaným, o to příjemnějším úspěchem pro naši školu, skončil okresní turnaj ve vybíjené v kategorii dívek 4. a 5. tříd.Vybíjená dívek - 4. a 5. třídy
          Ale po pořádku. Turnaj pořádala v úterý 10. března naše škola a zúčastnila se ho družstva dívek z pěti škol. V celkem deseti utkáních svedla jednotlivá družstva systémem každý s každým souboj o okresního přeborníka. Utkání se hrála podle pravidel Asociace školních sportovních klubů a každé utkání sestávalo ze dvou sedmiminutových poločasů.
      Vybíjená dívek - 4. a 5. třídy    Děvčata naší školy se na turnaj připravovala s předstihem v hodinách tělesné výchovy pod vedením p. učitelek Houškové a Henžlíkové. Velké šance na úspěch si však děvčata ani paní učitelky nepřipouštěly. Do turnaje dívky vstoupily hladkou výhrou nad děvčaty z Dolní Bělé v poměru 13:3. Shodou okolností hrací systém děvčatům přiřkl v bezprostředně následujícím utkání největšího favorita turnaje v podobě dívek z kralovické ZŠ. První poločas naše děvčata vyhrála těsně 5:4 a ve druhém poločase kralovické dívky pouze dotahovaly vedení našich dívek. To se jim však k naší radosti nepovedlo a konečný výsledek zněl 10:9 v náš prospěch. Zrodilo se tak velké překvapení, ale i šance na celkový úspěch. Ve třetím utkání děvčata z Kaznějova překážkou nebyla a vítězství v poměru 12:4 bylo přesvědčivé. Kartami v celkových výsledcích mohla zamíchat v posledním utkání děvčata ze Žihle. Naše děvčata však po vyrovnaném prvním poločase hnala vidina celkového vítězství a dohnala je až k výsledku 16:5, poháru pro okresního přeborníka ve vybíjené a zlatým medailím na krku a právu reprezentovat náš okres v krajském kole soutěže. Stříbrné medaile si na krk pověsily dívky z Kralovic a bronzové děvčata ze Žihle. Na čtvrtém místě skončila děvčata z Kaznějova a na pátém dívky z Dolní Bělé.
          Smutnější zprávou pro vítězná děvčata je čerstvá informace týkající se sportovních soutěží. Asociace školních sportovních klubů až do odvolání zrušila konání všech sportovních turnajů na okresní a krajské úrovni.

14. 3. 2020 Zobrazit méně