Strávníci, kteří se budou chtít znovu stravovat ve školní jídelně od 1. září 2020 (školní rok 2020/2021) se musí znovu přihlásit ke stravování

tel.: 373 322 434
e-mail: jidelna.zsplasy@seznam.cz

Přítomni budeme od 24.8.2020 (v dopoledních hodinách), poté můžete nahlásit, od kterého dne budete chtít přihlásit.

Školní jídelna ZŠ Plasy

Techmanie - 6. třídy

Techmanie - 6. třídyTechmanie - 6. třídy

Ve čtvrtek, 27. 2. se žáci 6. ročníků vydali do Techmanie v Plzni. Děvčata se zúčastnila programu s názvem Jaký smysl mají smysly, v němž se nejprve teoreticky seznámila s anatomií, funkcemi, zvláštnostmi či vadami jednotlivých smyslů. Poté si dívky ve skupinkách na 5 stanovištích prakticky ověřily, jak jsou naše smysly důležité a co všechno je může ovlivňovat. Vyzkoušely si například, jak vidí hmyz, otestovaly svůj čich, vyrobily si svůj vlastní parfém či určovaly obsah cukru či sladidla v nápojích nebo dochucovadla v potravinách.Techmanie - 6. třídy
     Pro chlapce byl připraven program pod názvem Naprogramuj si robota. Zde se postupně seznamovali s principem programování jako jednotlivým krokováním přesně zadaných příkazů. Na základě vlastního popisu postupu čištění zubů mohli vyhodnotit, který popis byl tak přesný, že by bylo možné si podle něj zuby vyčistit. V diskusi na téma robotika a robotizace byli chlapci velmi aktivní. Poté si vyzkoušeli programovat ozoroboty na základě barevných příkazů vytvořených pomocí fix. Odvážnější programovali ozorobota pomocí počítačů.
    Společně nás poté čekala prohlídka jednotlivých expozic a show s tekutým dusíkem.

5. 3. 2020 Zobrazit méně