Vzhledem k malému počtu přihlášených žáků bude přerušen provoz školní družiny od 1. 7. do 31. 8. 2019.

STRÁVNÍCI, kteří se budou chtít znovu stravovat ve školním roce 2019/2020 ve školní jídelně od 2. září 2019, se musí znovu přihlásit ke stravování!

• Telefonicky: 373 322 434
  • Mailem: jidelna.zsplasy@seznam.cz

Přítomni budeme od 26. 8. 2019. Poté můžete nahlásit, od kterého dne budete chtít přihlásit.

Školní jídelna ZŠ Plasy

Proskoly.cz

Vážení rodiče,
    v letošním školním roce jsme pro vaše děti opět zajistili přístup na portál www.proskoly.cz, na kterém najdou řadu testů, dotazníků a procvičování vhodných i na domácí přípravu do školy.
   Testy jsou nově zaměřené také na procvičování matematiky pro žáky 1. stupně. Děti mohou využít také cvičení z pravopisu, základní slovní zásoby z angličtiny a němčiny a mnoho úloh na rozvoj logiky, paměti, prostorové představivosti apod.
   Žáci závěrečných ročníků mohou navíc využít jedinečný dotazník volby povolání usnadňující rozhodování při volbě střední školy.
       Všechny testy mohou Vaše děti využívat doma ZDARMA!
       Přístupové údaje obdrželi žáci od svých učitelů.
      Přeji Vašim dětem, aby jim portál Proškoly.cz dobře sloužil jak pro přípravu do školy, tak i pro zábavu.

• Kliknutím na Přihlášení se přihlásíte do portálu Proškoly.cz.

Finanční gramotnost

Preventivní programy

Preventivní programyp

V měsíci červnu se žáci 3. ročníku spolu se svou třídní učitelkou aktivně zapojili do preventivního programu Moje cesta na svět. Pod vedením zkušené lektorky si povídali o vzniku lidského života, vývoji a narození dítěte. Besedě předcházel domácí úkol, na kterém děti spolupracovaly se svými rodiči. Společně si povídali, kde a kdy se narodili, jak jim rodiče vybírali jména, jaké byly jejich míry a váhy při narození atd.

p   Žáci 9. ročníku absolvovali dvě setkání zaměřená na prevenci neplánovaného těhotenství, při nichž se zamysleli nad svým budoucím partnerským životem, nad budoucí rodinou, nad vztahy chlapců a dívek. Měli možnost klást lektorce otázky a otevřeně komunikovat na tato témata. p

Mgr. Milena Kotorová
metodik prevence