Vzdělávací program o zemědělství v ZŠ Plasy

V úterý 13.listopadu 2018 se  žáci 2.A , 2.B a 3.A zúčastnili  vzdělávacího projektu na zvýšení informovanosti o zemědělství, ve kterém opět přednášející Ing. Soňa Jelínková představila nejprve žákům film o zemědělské technice – strojích na zpracování půdy a o chovu hospodářských zvířat, pak přišly na řadu praktické ukázky zemědělských plodin a semen.

Žáci 3. A nadšeně vyprávěli své dojmy.

Vojta Novotný: Líbila se mi zmenšenina opravdické stáje s malými krávami, všiml jsem si i robotů na dojení. Soutěžilo se a z ukázek zemědělských plodin se mi líbil popkorn z kukuřice, na který jsem dostal chuť.

Silvie Kropáčová: Mě upoutala malá zvířátka ze statku z umělé hmoty, které jsem uměla poznat, traktůrky a modely sekaček. Soutěžili jsme v poznávání semen, byla tam i celá rostlinka kukuřice a další rostlinky. Taky jsme si povídali, z čeho se co vyrábí.

Vojte Klaub: Nejvíce se mi líbil taky popkorn z kukuřice, který jsem chtěl tajně ochutnat a pohrál jsem si s malým traktorem.

Na závěr si žáci vyzkoušeli i výukovou pomůcku na dojení. Zjistili, že dojení je pěkná dřina.

Projekt byl uskutečněn v rámci programu Skutečně zdravá škola. www.zemedelstvizije.cz

19. 11. 2018 Zobrazit méně