Baletní představení Malá mořská víla

Ve dnech 12. 10. a 8. 11. většina žáků prvního stupně viděla poprvé své první baletní představení. Balet Malá mořská víla byla představena na Malé scéně v Divadle J. K. Tyla v Plzni. Děj vycházel z Andersenovy pohádky. Před zraky dětí se rozehrálo taneční divadlo promyšlené do všech detailů. Představení mělo řadu nápaditých momentů, které děti zaujmuly: makety mořských koníků a ryb, medúzy vyrobené z deštníků a především originální mořští tvorové s tlamou plnou zubů a lampiček na hlavě. Příjemný pohádkový ráz zajistily i půvabné kostýmy a výtvarná scéna. Pro děti byla Malá mořská víla velkým zážitkem.

9. 11. 2018 Zobrazit méně