Změna třídnictví v 3. B

Od 3. 2. 2020 došlo ke změně třídnictví v 3. B. Třídní učitelkou v 3. B je Nikola Moulisová.

Komunikace s paní učitelkou je možná na e-mailové adrese: nikola.moulisová@zsplasy.cz.

Procházka Sluneční soustavou

Procházka Sluneční soustavouProcházka Sluneční soustavou

Po roční odmlce naši žáci opět navštívili plzeňskou Techmanii. Stalo se tak ve středu 22. ledna a exkurze se účastnili žáci osmého a devátého ročníku.

Žáky 9. ročníku čeká ve 2. pololetí ve fyzice učivo z oblasti astronomie. Proto jsme se s předstihem přihlásili ke zhlédnutí tematického pořadu s názvem „Komentovaná procházka Sluneční soustavou – speciál Mars“. Pořad proběhl samozřejmě v přilehlém Planetáriu a jednalo se o 3D projekci doprovázenou mluveným slovem moderátorky pořadu. Na závěr pořadu se žáci disponující chytrými telefony zúčastnili testu vědomostí, který ověřil jejich pozornost v průběhu pořadu. Pořad končil potleskem pro moderátorku za poutavá slova plná nových poznatků a zaujetí pro danou oblast fyziky.Procházka Sluneční soustavou

Po přesunu do hlavní budovy většina žáků doplnila energii svačinou a ve zbytku vymezeného času se všichni věnovali prohlídce jednotlivých expozic. Někteří si vyzkoušeli ovládání bagru, jiní se opakovaně vraceli na potápějící Titanic, další na vlastním těle pocítili, jak se s rostoucí hloubkou vody zvyšuje hydrostatický tlak atd. atd. Prostě každý z žáků si našel nějaké zaujetí. A to byl také vlastně důvod, proč jsme do Techmanie jeli. Závěr zní: účel exkurze splněn, všichni spokojeni a těšíme se na novinky při další návštěvě.

23. 1. 2020 Zobrazit méně