STRÁVNÍCI, kteří se budou chtít znovu stravovat ve školním roce 2019/2020 ve školní jídelně od 2. září 2019, se musí znovu přihlásit ke stravování!

• Telefonicky: 373 322 434
  • Mailem: jidelna.zsplasy@seznam.cz

Přítomni budeme od 26. 8. 2019. Poté můžete nahlásit, od kterého dne budete chtít přihlásit.

Školní jídelna ZŠ Plasy

Poznávací zájezd – Krakov a Osvětim

kPoznávací zájezd – Krakov a Osvětim

Žáci 8. a 9. ročníku ZŠ Plasy vyjeli ve dnech 5. 9. – 6. 9. 2019 na poznávací zájezd do Krakova a Osvětimi v sousedním Polsku. Krakov nás překvapil velmi dobře zachovalým historickým centrem a nádherným hradem (Wawel) s královskou katedrálou a palácem. Prošli jsme i známou tzv. Královskou cestu. Pochopili jsme, proč je Krakkov nazýván „POLSKÝM ŘÍMEM“.

Druhý den byl věnován návštěvě koncentračního tábora Osvětim, kde během druhé světové války zemřelo více než milion nevinných mužů, žen i dětí. Je to místo, kde se z člověka stalo pouhé číslo, kde hodnota jeho života klesla na nulu.

Tímto poznávacím zájezdem si škola připomněla místa, kde před 80 lety začala druhá světová válka (napadeníkm Polska hitlerovským Německem).

Cestováním nemůže člověk nic ztratit, naopak získá poučení, nové zkušenosti a cenné informace.

10. 9. 2019 Zobrazit méně