Žáci přijatí ke školní docházce do 1. ročníku Základní školy Plasy

Základní škola Plasy, okres Plzeň-sever, Stará cesta 373 přijme kvalifikovaného učitele českého jazyka na 2. stupeň, nejlépe v kombinaci s hudební výchovou.

Nabídky s životopisem zasílejte: info@zs.plasy.cz.

Bližší informace na tel. 371 656 160, 702 117 952.

Nástup možný od 1. 9. 2019.

Proskoly.cz

Vážení rodiče,
    v letošním školním roce jsme pro vaše děti opět zajistili přístup na portál www.proskoly.cz, na kterém najdou řadu testů, dotazníků a procvičování vhodných i na domácí přípravu do školy.
   Testy jsou nově zaměřené také na procvičování matematiky pro žáky 1. stupně. Děti mohou využít také cvičení z pravopisu, základní slovní zásoby z angličtiny a němčiny a mnoho úloh na rozvoj logiky, paměti, prostorové představivosti apod.
   Žáci závěrečných ročníků mohou navíc využít jedinečný dotazník volby povolání usnadňující rozhodování při volbě střední školy.
       Všechny testy mohou Vaše děti využívat doma ZDARMA!
       Přístupové údaje obdrželi žáci od svých učitelů.
      Přeji Vašim dětem, aby jim portál Proškoly.cz dobře sloužil jak pro přípravu do školy, tak i pro zábavu.

• Kliknutím na Přihlášení se přihlásíte do portálu Proškoly.cz.

Finanční gramotnost

Kroužek Zpracování kovů

Kroužek Zpracování kovůk

Naposledy v letošním školním roce navštívili žáci 8. ročníku dílny Střední odborné školy v Kralovicích. Stalo se tak ve středu 20. března v rámci projektu na podporu polytechnického vzdělávání.

k     Tradičně se nás ujal mistr odborného výcviku pan Šiml, který žákům přiblížil cíl návštěvy, kterým se měl stát konkrétní výrobek v podobě štítku ke klíčům. Po přesunu do dílen pan Šiml nejdříve seznámil žáky s obsluhou strojních nůžek na plech. Žáci si pak sami odstřihli potřebnou část hliníkového plechu na svůj výrobek. Následně pan Šiml žákům předvedl jednotlivé pracovní úkony vedoucí k zhotovení štítku. Pak už nezbývalo nic jiného než si vyzvednout potřebné nářadí na opracování plechu a pustit se do práce. Naši žáci tak postupně  měřili, rýsovali, vrtali, pilovali a na závěr do zhotoveného štítku pomocí raznice vyrazili své jméno a místo bydliště. k

Zhotovené výrobky nebyly rozhodně dokonalé, zručnost jednotlivých žáků byla rozdílná. S úkolem se ale zdatně poprala i děvčata, která ve skupině převládala. Bylo zajímavé pozorovat při odjezdu žáky, jak si svůj výrobek neustále prohlíží a porovnávají s druhými. Z toho bylo cítit, že si svého výrobku váží, vznikl přeci pod jejich rukama. Kéž by tomu tak bylo v jejich životě nastálo. K tomu je ale čeká ještě dlouhá cesta.

21. 3. 2019 Zobrazit méně