Žáci přijatí ke školní docházce do 1. ročníku Základní školy Plasy

Základní škola Plasy, okres Plzeň-sever, Stará cesta 373 přijme kvalifikovaného učitele českého jazyka na 2. stupeň, nejlépe v kombinaci s hudební výchovou.

Nabídky s životopisem zasílejte: info@zs.plasy.cz.

Bližší informace na tel. 371 656 160, 702 117 952.

Nástup možný od 1. 9. 2019.

Proskoly.cz

Vážení rodiče,
    v letošním školním roce jsme pro vaše děti opět zajistili přístup na portál www.proskoly.cz, na kterém najdou řadu testů, dotazníků a procvičování vhodných i na domácí přípravu do školy.
   Testy jsou nově zaměřené také na procvičování matematiky pro žáky 1. stupně. Děti mohou využít také cvičení z pravopisu, základní slovní zásoby z angličtiny a němčiny a mnoho úloh na rozvoj logiky, paměti, prostorové představivosti apod.
   Žáci závěrečných ročníků mohou navíc využít jedinečný dotazník volby povolání usnadňující rozhodování při volbě střední školy.
       Všechny testy mohou Vaše děti využívat doma ZDARMA!
       Přístupové údaje obdrželi žáci od svých učitelů.
      Přeji Vašim dětem, aby jim portál Proškoly.cz dobře sloužil jak pro přípravu do školy, tak i pro zábavu.

• Kliknutím na Přihlášení se přihlásíte do portálu Proškoly.cz.

Finanční gramotnost

Vybíjená 2019

Vybíjená 2019V

Rok se s rokem sešel a nastal březnový čas, ve kterém již celou řadu let naše škola pořádá okresní kola ve vybíjené. Letošní rok nebyl výjimkou. Termíny konání připadly na úterý 12. a čtvrtek 14. března. V úterý proběhl turnaj dívčí kategorie, o dva dny později soupeřily v otevřené kategorii smíšené týmy chlapců a dívek.

Účast v turnaji v dívčí kategorii je pravidelně slabší a účastní se ho pouze školy z blízkého okolí. Ostatně letošní ročník toho byl důkazem. Ze čtyř přihlášených škol si vítězství a postup do krajského kola vybojovala děvčata  z kralovické školy. Stříbrný pohár a medaile za druhé místo zůstaly doma v Plasích, ceny za třetí místo převzala děvčata ze Žihle a konečně alespoň s diplomem za čtvrté místo odjížděly dívky z Dolní Bělé.

v     Rychlejší a vyšší úroveň hry, dramatické zápletky a vyrovnanější zápasy vždy přináší turnaj v otevřené kategorii. Podobně tomu bylo také při letošním turnaji. Jedinou výjimkou bylo účinkování družstva z kralovické ZŠ, což nejlépe dokládají jejich jednotlivé výsledky – ve skupině 15:5, 14:2, 15:2 . V semifinále pak 20:2 a ve finále „pouze“ 14:6. Zápasy ostatních družstev byly již o poznání vyrovnanější. Po skončení turnaje si nakonec stříbrné medaile převzaly děti ze Zruče – Sence, bronzové pak kluci a dívky z Horní Břízy. Naši reprezentanti již tak úspěšní jako dívky nebyli a nenavázali na loňský triumf v této kategorii, v konečném pořadí obsadili šesté místo z osmi zúčastněných družstev.

Oba dva turnaje proběhly plynule a bez komplikací. Zranění plynoucí ze hry a zápalu do ní byla jen drobná, nevyžadující odborný zásah. Závěrem už zbývá jen popřát kralovickým dětem mnoho úspěchů v obou kategoriích v krajském kole soutěže, které proběhne v květnu v Tachově.

18. 3. 2019 Zobrazit méně