Základní škola Plasy, okres Plzeň-sever, Stará cesta 373 přijme kvalifikovaného učitele tělesné výchovy. Nabídky s životopisem zasílejte: info@zs.plasy.cz. Bližší informace na tel. 371 656 160, 702 117 952. Nástup možný od 1. 9. 2019.

Proskoly.cz

Vážení rodiče,
    v letošním školním roce jsme pro vaše děti opět zajistili přístup na portál www.proskoly.cz, na kterém najdou řadu testů, dotazníků a procvičování vhodných i na domácí přípravu do školy.
   Testy jsou nově zaměřené také na procvičování matematiky pro žáky 1. stupně. Děti mohou využít také cvičení z pravopisu, základní slovní zásoby z angličtiny a němčiny a mnoho úloh na rozvoj logiky, paměti, prostorové představivosti apod.
   Žáci závěrečných ročníků mohou navíc využít jedinečný dotazník volby povolání usnadňující rozhodování při volbě střední školy.
       Všechny testy mohou Vaše děti využívat doma ZDARMA!
       Přístupové údaje obdrželi žáci od svých učitelů.
      Přeji Vašim dětem, aby jim portál Proškoly.cz dobře sloužil jak pro přípravu do školy, tak i pro zábavu.

• Kliknutím na Přihlášení se přihlásíte do portálu Proškoly.cz.

Finanční gramotnost

Chemická olympiáda

Chemická olympiádao

V úterý 5. 3. 2019 se na ZŠ Kaznějov uskutečnilo okresní kolo chemické olympiády kategorie D, kterého se zúčastnilo celkem 14 žáků ze 6 základní škol okresu Plzeň-sever (ZŠ Kaznějov, ZŠ Plasy, ZŠ Nýřany, ZŠ Manětín, ZŠ Kralovice a ZŠ Třemošná). Soutěžící změřili své síly v teoretickém testu i v praktických dovednostech, při kterých připravovali a zjišťovali vlastnosti plynů. Po několika hodinovém zápolení bylo rozhodnuto o vítězích letošního 55. ročníku. První místo s celkovým počtem 74 bodů obsadil žák Tomáš Gyűre ze ZŠ Plasy, druhé místo obsadila žákyně Natálie Tomanová ze ZŠ Třemošná s celkovým počtem 69,8 bodů a bronzový post obsadila žákyně Anna Marešová ze ZŠ Kaznějov s počtem 66,5 bodu.

oMgr. Tomáš Korelus
garant okresního kola