Provoz školní družiny během pololetních a jarních prázdnin

Dne 1. 2. 2019 a ve dnech 25. 2. – 1. 3. 2019 bude vzhledem k malému počtu žáků  přerušen provoz školní družiny.

Pöttinger Vodňany

Pöttinger Vodňanyp

V pondělí 11. února  naši žáci absolvovali další z exkurzí v rámci projektu „Podpora odborného vzdělávání v Plzeňském kraji“. Střední škola v Kralovicích pro nás připravila návštěvu provozu firmy Pöttinger v jihočeských Vodňanech.

Vzhledem k zlepšeným podmínkám na silnicích a mírnému provozu jsme do Vodňan přijeli s půlhodinovým předstihem. Na prohlídku závodu jsme však čekat  nemuseli, ochotný průvodce se nás ihned ujal. Zavedl nás do školícího střediska, kde nám podal základní informace. Naši žáci se tak hned na úvod seznámili s poměrně mladou historií výrobního závodu a průběhem jeho výstavby. Pöttinger je rakouská firma, která má kromě zdejšího závodu ještě jeden v Rakousku a další v Německu. Specializuje se na výrobu zemědělské mechanizace (pluhy, podmítače, rotační brány, secí stroje apod.). Své produkty nevyrábí na sklad, ale přímo na objednávku. V závodě je zaměstnáno 1775 zaměstnanců. Další informace našeho průvodce se týkaly pracovních podmínek zaměstnanců, jejich platů a dalších benefitů.

Chytřejší o výše uvedené údaje jsme se vydali ve stopách našeho průvodce do výrobních hal. Za zmínku jistě stojí, že žáci mohli na vlastní oči zhlédnout řezání několikacentimetrového ocelového profilu laserovým paprskem, zušlechťování železa uhlíkem a rhodiem a  nakonec i předfinální  a finální úpravu výrobků v podobě práškového nanášení barev. Z výrobních hal jsme se přesunuli do venkovních prostor, kde se nachází logistické centrum a vlastně také vyskladněné hotové výrobky určené k dopravě zákazníkům.

Protože se blížila dvanáctá hodina, nezbývalo než poděkovat našemu průvodci za krásné dvě hodiny strávené ve Vodňanech a nastartovat autobus ke zpáteční cestě. Tu jsme si zpříjemnili v Nepomuku dobrým řízkem s bramborem a ve vší spokojenosti a dobré náladě jsme se krátce po třetí hodině rozešli před naší školou.

12. 2. 2019 Zobrazit méně