Přerušení provozu ŠD

Vzhledem k nízkému počtu přihlášených žáků (3 žáci) bude provoz školní družiny ve dnech 29. a 30. října 2018 přerušen.

Stravování na nový školní rok 2018/2019

Strávníci, kteří se budou chtít opět stravovat v novém školním roce 2018/2019 ve školní jídelně od 3. září 2018, se musí znovu přihlásit ke stravování !
 Přihlásit se mohou telefonicky(373 322 434), nebo mailem (jidelna.zsplasy@seznam.cz).
     Přítomni budeme od 20.8.2018, poté můžete nahlásit, od kterého dne budete chtít přihlásit.

Školní jídelna ZŠ Plasy

Důležité upozornění

Zrušení sporožirového sběrného účtu!

UPORORŇUJEME všechny strávníky (děti, žáky, studenty a zaměstnance školy), kteří mají sjednané inkaso pro platbu na stravné u České spořitelny na sběrném sporožirovém účtu číslo: 100221951/0800, ABY SI ZALOŽILI NOVÉ INKASO - NA NOVÉ ČÍSLO ÚČTU pro ostatní banky: 35-728045359/0800 !!!
      Z důvodu plošného zrušení sběrných sporožirových účtů u České spořitelny od nového roku 2019 jsme přistoupili k této změně s platností od 01.08.2018.
Platby na září, které proběhnou k 17.8.2018, budou již na nové číslo účtu:

35-728045359/0800.

Nezapomeňte tedy během července upravit nastavení inkasa na platbu stravného na svých běžných účtech.

Děkuji za pochopení.

ŠKOLNÍ JÍDELNA ZŠ PLAS

Exkurze do Škody AUTO Mladá Boleslav

Přivstat si muselo v pondělí 1. října vybraných 30 žáků sedmého, osmého a devátého ročníku naší školy. V rámci projektu „Podpora odborného vzdělávání v Plzeňském kraji“ realizovaného Střední školou v Kralovicích je čekala exkurze do naší největší automobilky.

Díky dochvilnosti všech žáků jsme v plánovaných 7 h vyjeli vstříc zajímavým zážitkům. Jediné komplikace nám v průběhu celého dne připravil stav našich komunikací a jejich četné uzavírky. Do Mladé Boleslavi jsme tudíž přijeli s mírným zpožděním. Ihned po příjezdu následovala komentovaná prohlídka muzea vozidel z produkce mladoboleslavské škodovky. Naši žáci se dozvěděli pohnutky, které vedly pány Laurina a Klementa v roce 1895 k založení továrny na bicykly. Další informace popisovaly postupný přerod továrny na výrobu motocyklů a následně automobilů, zajímavou byla také historie vzniku okřídleného šípu nebo seznámení se škodovkou, kterou jezdil náš první prezident T.G.Masaryk.

Následoval přejezd do vlastního závodu a prohlídka lisovny, kde mohli žáci v přímém přenosu sledovat např. způsob lisováním dveřních plechů a jiných plechových součástí vyráběných vozidel. Vrcholem exkurze byla prohlídka montážní haly. Nikdo z žáků dosud neměl možnost sledovat tak nablízko pásovou výrobu a proces vzniku nového auta. K tomu navíc množství informací od zkušených průvodkyň čítající popis pracovních podmínek zaměstnanců, jejich povinností, ale i platů a dalších benefitů a samozřejmě spoustů poznatků k vlastní výrobě automobilů.

Po rozloučení s našimi průvodkyněmi a mladoboleslavskou automobilkou byl na řadě oběd. Ten byl pro nás připraven při zpáteční cestě ve Vašírově u Lán. Po obědě nás čekala ještě poněkud kratší prohlídka muzea automobilů v blízkých Lánech, kterou si užili hlavně chlapci. Velkou část vystavovaných  aut totiž tvoří závodní automobily od vozů formule 1 až po okruhové a rallyeové speciály.

Ne všichni žáci jsou stejně sdílní. Ti sdílnější hodnotili exkurzi velice pozitivně a ti druzí jistě po návratu nenechali rodičům vydechnout při stejném hodnocení v rámci rodiny.

3. 10. 2018 Zobrazit méně