Základní škola Plasy, okres Plzeň-sever, Stará cesta 373 přijme

kvalifikovanou kuchařku.

Nabídky s životopisem zasílejte: info@zs.plasy.cz.

Bližší informace na tel. 371 656 160, 702 117 952.

Nástup možný od 1. 9. 2018.

Proskoly.cz

Vážení rodiče,
    v letošním školním roce jsme pro vaše děti zajistili přístup na portál www.proskoly.cz, na kterém najdou řadu testů, dotazníků a procvičování vhodných i na domácí přípravu do školy.
     Testy jsou nově zaměřené také na procvičování matematiky pro žáky 1. stupně. Děti mohou využít také cvičení z pravopisu, základní slovní zásoby z angličtiny a němčiny a mnoho úloh na rozvoj logiky, paměti, prostorové představivosti apod.
    Žáci závěrečných ročníků mohou navíc využít jedinečný dotazník volby povolání usnadňující rozhodování při volbě střední školy.
       Všechny testy mohou Vaše děti využívat doma ZDARMA!
       Přístupové údaje obdrželi žáci od svých učitelů.
      Přeji Vašim dětem, aby jim portál Proškoly.cz dobře sloužil jak pro přípravu do školy, tak i pro zábavu.

Konzultační hodiny speciální pedagožky Mgr. Jany Ježkové budou každou středu od 13:45 hod. do 16:00 hod. v kabinetu u tělocvičny.
Individuální konzultace po telefonické domluvě na 603 152 427.

Matematická olympiáda 2017/2018

S příchodem jara se rozběhl kolotoč okresních kol ve vědomostních soutěžích. 17.dubna se v Plzni konalo  pro kategorie Z6, Z7 a Z8 (6.-8. ročník) okresní kolo v Matematické olympiádě.

Své zastoupení měla mezi účastníky olympiády ve všech kategoriích také naše škola. V průběhu soutěže řešili žáci tři úlohy, z nichž mohli při správném vyřešení za každý získat až 6 bodů.  Maximální bodový zisk při správném vyřešení všech tří příkladů tudíž činil 18bodů. Úspěšným řešitelem byl vyhodnocen každý žák, který získal minimálně 9 bodů.

V soutěži se tento rok neztratili ani naši žáci a po delším období slavili úspěch. V kategorii Z6 se se ziskem 10 bodů stal úspěšným řešitelem a v celkovém  pořadí  obsadil čtvrté místo Jan Kroupa. Ještě větší úspěch sklidila v kategorii Z7 Anička Unatinská. Se ziskem 13 bodů skončila o jediný bod na druhém místě za vítězným řešitelem. Oběma patří po zásluze blahopřání k dosaženému úspěchu a pochvala za výbornou reprezentaci své školy.

o o

10. 5. 2018 Zobrazit méně