Dne 26. 4. 2018 se koná
informační den pro zákonné zástupce
formou individuálních schůzek
I. st. 15:30 - 17:30
II. st. 16:00 - 18:00

(Mgr. Markéta Vojtajová bude přítomna až od 17:15)

Ve dnech 30. 4. a 7. 5. 2018 je z technicko - organizačních důvodů vyhlášeno ředitelské volno.

V obou dnech bude z důvodu malého počtu přihlášených dětí přerušen provoz školní družiny.

Více zde.

Proskoly.cz

Vážení rodiče,
    v letošním školním roce jsme pro vaše děti zajistili přístup na portál www.proskoly.cz, na kterém najdou řadu testů, dotazníků a procvičování vhodných i na domácí přípravu do školy.
     Testy jsou nově zaměřené také na procvičování matematiky pro žáky 1. stupně. Děti mohou využít také cvičení z pravopisu, základní slovní zásoby z angličtiny a němčiny a mnoho úloh na rozvoj logiky, paměti, prostorové představivosti apod.
    Žáci závěrečných ročníků mohou navíc využít jedinečný dotazník volby povolání usnadňující rozhodování při volbě střední školy.
       Všechny testy mohou Vaše děti využívat doma ZDARMA!
       Přístupové údaje obdrželi žáci od svých učitelů.
      Přeji Vašim dětem, aby jim portál Proškoly.cz dobře sloužil jak pro přípravu do školy, tak i pro zábavu.

Konzultační hodiny speciální pedagožky Mgr. Jany Ježkové budou každou středu od 13:45 hod. do 16:00 hod. v kabinetu u tělocvičny.
Individuální konzultace po telefonické domluvě na 603 152 427.

Vybíjená – okresní kola

Již řadu let je naše škola organizátorem okresních kol ve vybíjené. Stejně tak tomu bylo i letos. V pondělí 19. března proběhl turnaj v kategorii dívek a dva dny poté turnaj v kategorii smíšené.

Kategorie dívek je pravidelně méně obsazovaná. Letos se navíc přidala řádící chřipka a výsledek se dostavil. Pouhá tři družstva sehrála turnaj dvoukolově. Vítězství slavily dívky z Kralovic, které nepoznaly hořkost porážky. Děvčata  domácího týmu vybojovala stříbrné medaile a jako poslední, byť s bronzovými medailemi na krku, odjížděla děvčata z Dolní Bělé.

To turnaj smíšených týmů byla jiná káva. Los určil týmy do tříčlenné či čtyřčlenné skupiny. Vedoucí hostujících týmů losovali skvěle, a  tak na domácí družstvo zbylo místo v tříčlenné skupině společně s Kralovicemi a Manětínem. Ten byl naším prvním soupeřem a nutno dodat soupeřem příjemným, jak dokládá konečný výsledek 19 : 4 (počty vybitých hráčů) v náš prospěch. Druhé utkání s Kralovicemi se v prvním poločase podobalo utkání  s Manětínem. Naši hráči nepotřebovali ani celých sedm minut (délka trvání poločasu), aby vybili všech deset hráčů soupeře. Kralovičtí  však v druhém poločase změnili taktiku a během krátké doby vybili  naše klíčové hráče a v klidu dokráčeli k celkovému vítězství  v poměru  14 : 12.  Druhé místo ve skupině nám přiřklo za semifinálového soupeře  vítěze čtyřčlenné skupiny z Horní Břízy. Utkání bylo po celou dobu velice vyrovnané a rozhodnutí padlo v posledních několika sekundách hry.  V pořadí dvanáctou byla vybita dívka z Horní Břízy, domácích soupeři vybili o jednoho méně. Chybělo už jen vyčkat  na soupeře, který vzejde ze druhého semifinále. Dočkali jsme se  Kralovic. Ty nenechaly nikoho na pochybách a soupeře z Třemošné porazily 16 : 8.  Předposlední utkání turnaje  Horní Bříza – Třemošná  12 : 7 určilo pořadí na třetím a čtvrtém místě, pátá skončila Zruč – Senec, šestý Manětín a sedmá Žihle.

S blížícím se polednem se rozeběhla časomíra odměřující dvakrát sedm minut finálového duelu a současně odvety mezi Kralovicemi a Plasy ze skupiny. A finále to bylo jako řemen.  Že domácím přišli fandit jejich spolužáci, je celkem logické. Dramatický průběh s přelévajícím se skóre ze strany na stranu však strhnul k bouřlivému fandění i hráče týmů, které již dohrály. Atmosféra s blížícím se koncem gradovala, až naskakovala husí kůže. A najednou tu byl konec. Na jedné straně úsměvy a radostné výkřiky, na druhé straně smutek. Tentokrát byl ten kousek štěstíčka přikloněn na naši stranu v poměru 16 : 14, přesně takový byl totiž konečný výsledek.

Turnaj skončil, diplomy a medaile byly rozdány. Vítězní hráči z domácího týmu zářili štěstím, radovali se. Paní učitelce Tegiové, která je na turnaj připravovala, se naopak zaleskly slzy v očích. Děti to při svém věku zatím příliš nechápaly. A tak si přejme, ať si zvykají a další slzy přijdou brzy. Třeba takhle po krajském kole v Tachově.

23. 3. 2018 Zobrazit méně