Dne 2. 2. 2018 (pololetní prázdniny) a ve dnech 19. 2. - 23. 2. 2018 (jarní prázdniny) bude provoz školní družiny z důvodu malého počtu přihlášených žáků přerušen.

Oznámení

Ředitelka ZŠ Plasy oznamuje, že od 1. 3. 2018 dojde ke zvýšení finančních limitů obědů následovně:

věková kategorie 7 – 10 let    25 Kč

věková kategorie 11 – 14 let  27 Kč

věková kategorie 15 a více     29 Kč

Ke zvýšení cen jsme přistoupili zejména z důvodu rostoucích cen potravin. Strávníci, kteří platí stravu souhlasem s inkasem, musí v bance navýšit limit, pokud ho při zřizování souhlasu zadali. Inkaso s novými cenami bude splatné k 17. 2. 2018. S účinností od 1. 3. 2018 končí nabídka svačinek ve školní jídelně z důvodu malého zájmu.

Děkujeme za pochopení této nutné změny.

Konzultační hodiny speciální pedagožky Mgr. Jany Ježkové budou každou středu od 13:45 hod. do 16:00 hod. v kabinetu u tělocvičny.
Individuální konzultace po telefonické domluvě na 603 152 427.

Znakovka do škol

V rámci projektu „Znakovka do škol“ pořádaného organizací Spolku neslyšících Plzeň měli žáci naší školy 6. 2 – II. st. (13. 2. – bude I. st.) možnost se aktivně zúčastnit příslušného workshopu, jehož účelem je seznámit děti ze základních škol s problematikou sluchových vad. Cílem je, aby si žáci uvědomili, jak s takovými lidmi komunikovat. Žáci se naučili pravidla komunikace s neslyšícími, byli upozorněni na chyby v komunikaci. Vyzkoušeli si odezírání s pomocí sluchadel, které dětem stimulovaly sluchovou vadu. Děti měly pocit „ucpaných uší“ a naučily se některá slovíčka ve znakovém jazyce. Věříme, že žáci budou umět získané informace využít i v praxi.

7. 2. 2018 Zobrazit méně